Dinozaury z Parku Jurajskiego w Warszawie
AdvertisementAdvertisement
  • 0
  • 4
23.09.2020

Dinozaury z Parku Jurajskiego w Warszawie

Od 18 września na placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki oglądać można ruchome dinozaury. To element akcji promującej serial animowany „Park Jurajski: obóz kredowy” dostępny w serwisie Netflix.

Cztery dinozaury pojawiły się na placu nocą. Piętnastometrowy mamenchizaur rusza na boki długą szyją. Obok niego można podziwiać ponad dziewięciometrowego triceratopsa. Są też dwa trzymetrowe velociraptory. Wszystkie machają ogonami, poruszają się i wydają dźwięki. Instalacja jest dostępna za darmo dla wszystkich zainteresowanych do 1 października.

Inwazja dinozaurów w centrum Warszawy nie kończy się na czterech dorosłych osobnikach. Pojawiło się również ogromne* (dwa metry wysokości, półtora szerokości) dinozaurze jajo, z którego stopniowo, dzień po dniu, będzie się samoistnie wykluwał mechatroniczny dinozaur.

Jakiego gatunku? O to właśnie Netflix pyta na stronie internetowej www.obozjurajski.pl w konkursie skierowanym do dzieci. Mogą one wybrać jedną z czterech zamkniętych propozycji oraz udzielić odpowiedzi na pytanie, za co lubią dinozaury. Dwieście osób, które najciekawiej odpowiedzą na pytanie otwarte, może w nagrodę otrzymać zabawki dinozaury, ubrania oraz gadżety z kolekcji „Jurassic World”.

Jajo zamknięte jest w wielkim inkubatorze inspirowanym urządzeniami z laboratorium serialu „Park Jurajski: obóz kredowy”. Jego przezroczyste ściany pozwalają na dokładną obserwację procesu wykluwania się. Dodatkowo do urządzenia podłączone są ekrany pokazujące parametry życiowe gada (bicie serca, puls), wilgotność w inkubatorze oraz czas pozostały do jego wyklucia. Dzięki licznikowi będzie można przyjść na plac Defilad dokładnie wtedy, gdy dinozaur wyłoni się ze skorupy. Ma się to stać 28 września i jednocześnie jest to ostatni dzień trwania konkursu. Wyklutego dinozaura będzie można podziwiać do 1 października.

Dla zainteresowanych, którzy nie mogą w tym czasie odwiedzić stolicy, wykluwanie się dinozaura będzie przez dziesięć dni transmitowane na żywo na stronie internetowej www.obozjurajski.pl.

Instalacja jest efektem ponad tysiąca godzin pracy polskiego zespołu składającego się z piętnastu specjalistów – artystów, techników oraz producentów. „Park Jurajski: obóz kredowy” to pierwszy serial animowany zrealizowany w ramach serii „Jurassic World”. To także pierwsza odsłona serii, w której wydarzenia poznajemy wyłącznie z perspektywy nastoletnich postaci. Pierwszy sezon złożony z ośmiu odcinków będzie dostępny na Netfliksie od 18 września.

* w rzeczywistości jaja dinozaurów osiągały do 30 cm wielkości, na potrzeby akcji jajo zostało celowo przeskalowane

  • 4
dinozaury

Dinozaury opanowały Warszawę – Fot. Bartko Dębkowski – Kreatyw! Media

Fot. Bartko Dębkowski – Kreatyw! Media

Fot. Bartko Dębkowski – Kreatyw! Media

Fot. Bartko Dębkowski – Kreatyw! Media

23 września 2020