Ministerstwo Finansów ogłosiło konkurs „Z Twoich podatków”. Internauci i opozycja przejęli hashtag
AdvertisementAdvertisement
  • 0
  • 10
23.09.2020

Ministerstwo Finansów ogłosiło konkurs „Z Twoich podatków”. Internauci i opozycja przejęli hashtag

Ministerstwo Finansów rozpoczęło konkurs „Z Twoich podatków”. Zachęca w nim do nagrywania krótkich filmów o miejscach, które powstały z naszych wspólnych środków – podatków. Internauci oraz opozycja szybko przejęli towarzyszący konkursowi hashtag, punktując absurdalne wydatki rządu.

To dochody podatkowe zabezpieczają działanie szkół, szpitali, budowę nowych dróg, mostów, stadionów, placów zabaw, ośrodków sportu i kultury. Tym samym dzięki podatkom wszyscy możemy korzystać z dóbr i usług publicznych, a Polska jest bezpieczna. Płacenie podatków to inwestycja w rozwój naszego kraju – przekonuje minister finansów, Tadeusz Kościński.

Celem ogłoszonego konkursu jest pokazanie, że dzięki dochodom państwa, które pochodzą z podatków płaconych przez wszystkich obywateli, finansowane są tak ważne obszary, jak edukacja, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo publiczne i wiele innych. Ministerstwo zachęca internautów, by pokazali, co w ich okolicy powstało dzięki podatkom, np. nowe boisko, przedszkole czy droga.

Zapewne jednak organizatorzy konkursu nie spodziewali się efektu, jaki wywołała ich akcja. Towarzyszący konkursowi hashtag szybko zaczął żyć w Internecie własnym życiem. Własne filmy i zdjęcia zaczęli zamieszczać opozycyjni politycy i zwykli internauci. Wskazują w nich na afery PiS i absurdalne wydatki.

Sławomir Mentzen związany z Konfederacją w krótkim filmie oznaczonym hashtagiem #ZTwoichPodatków zauważa, że z jego podatków Jacek Sasin wydał 70 mln zł na wybory, które się nie odbyły. Marek Tatała, wiceprezes Forum Obywatelskiego Rozwoju, przypomniał finansowane z podatków niezwiązane z pełnieniem funkcji marszałka loty Marka Kuchcińskiego.

Do akcji szybko włączyli się też internauci. Wypominają rządowi m.in.: finansowanie podkomisji smoleńskiej, przekazywanie środków na fundację Tadeusza Rydzyka, budowę elektrowni Ostrołęka C, miliony wydane na ochronę Jarosława Kaczyńskiego czy hojne dotacje dla TVP.

Ze szczegółami konkursu można zapoznać się na stronie www.gov.pl.

  • 10
„Z Twoich podatków”

Internauci kpią z akcji „Z Twoich podatków”

22 września 2020

  • 6
  • 6
  • 0
  • 0
  • 0
22.09.2020

Królewna kocha smoka na TikToku, czyli Brodka, Wieniawa i Urbańska w kolejnej odsłonie projektu „Allegro Lektury 2.0”

Gdzie i jak tworzyliby klasycy polskiej literatury, gdyby żyli współcześnie? Czy Maria Pawlikowska-Jasnorzewska głosiłaby idee feministyczne, a Bolesław Leśmian bawił się słowem na TikToku? Czy Adam Mickiewicz pisałby teksty do alternatywnych ballad, by później udostępnić je na platformie audio? W drugim sezonie podcastów „Allegro Lektury 2.0” Monika Brodka, Julia Wieniawa, Natalia Szroeder, Smolasty, Miuosh i Natasza Urbańska udowadniają, że przekaz drzemiący w twórczości mistrzów wcale nie traci na aktualności.