„Nie dajemy wiary. Dajemy wolność” – jubileuszowa kampania Fundacji Wolność od Religii
  • 0
  • 3
9.04.2021

„Nie dajemy wiary. Dajemy wolność” – jubileuszowa kampania Fundacji Wolność od Religii

Fundacja Wolność od Religii rozpoczęła kampanię z okazji 10-lecia istnienia. W jej ramach na ulicach Lublina, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Gdyni i Tczewa pojawią się kreacje z hasłem: „Nie dajemy wiary. Dajemy wolność”.

W 2021 r. mija 10 lat, od kiedy Fundacja Wolność od Religii rozpoczęła swoją działalność na rzecz realnego rozdziału Kościoła od państwa w Polsce i walkę o prawo obywateli do samostanowienia w kwestii wiary oraz o przeciwdziałanie dyskryminacji osób niewierzących.

1 kwietnia organizacja ruszyła z kampanią outdoorową „Nie dajemy wiary. Dajemy wolność”. W wybranych miastach Polski zaplanowano łącznie 124 nośniki cyfrowe mało- i wielkopowierzchniowe oraz citylighty w ośmiu miastach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Lublinie i Tczewie. Uzupełnieniem działań w przestrzeni publicznej jest kampania w mediach społecznościowych i szerzej – w Internecie.

Pierwsze 30 osób, które wstawią w komentarzu na Facebooku swoje zdjęcie z plakatem i informacją, gdzie on się znajduje, otrzyma magnesy na lodówkę z hasłem kampanii. Kampanię można wesprzeć finansowo na portalu Zrzutka.

Fundacja Wolność od Religii jest organizacją pożytku publicznego. Na kampanię przeznaczyła część ubiegłorocznych środków pozyskanych z 1% podatku (100 tys. zł). Reszta budżetu (20 tys.) pochodzi z darowizn od osób prywatnych.

W jubileuszowej kampanii chcemy powrócić do prostoty pierwszej ogólnopolskiej akcji billboardowej. „Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę”. Tym razem użyliśmy potocznego sformułowania „nie dajemy wiary” w nowym kontekście. Wolność, która jest zapisana w nazwie fundacji, to coś więcej niż często przypisywana nam przez oponentów „walka z kościołem”. Punkt ciężkości jest zupełnie gdzie indziej. Walczymy o prawo obywateli Rzeczypospolitej do wolności wyznania, wolności słowa. Negować naszą działalność mogą tylko ci, dla których wolność nie jest fundamentalną wartością człowieka – mówi Dorota Wójcik, prezeska Fundacji Wolność od Religii.

Fundacja przypomina w kampanii, że bez wolności światopoglądowej wolność zapisana w polskiej Konstytucji nie jest realnie zagwarantowana. Wiara jest kwestią prywatną, indywidualną. Wiara jednych nie może decydować o losie innych, nawet jeśli ci pierwsi są u władzy.

  • 3
Fundacja Wolność od Religii rozpoczęła jubileuszową kampanię

Fundacja Wolność od Religii rozpoczęła jubileuszową kampanię

Fundacja Wolność od Religii rozpoczęła jubileuszową kampanię
Fundacja Wolność od Religii rozpoczęła jubileuszową kampanię

KK

1 miesiąc temu

Ludzie uczą kilkuletnie dzieci tego, że Św. Mikołaj nie istnieje i że jest to po prostu pewien sposób na obdarowywanie innych prezentami pod marką pewnej osoby, która robiła to dawno temu. W związku z tym dzieci mogą mówić od jakiegoś czasu, że nie wierzą w Św. Mikołaja.
CI SAMI rodzice ciągają swoje dzieci do kościoła wmuszając w nich swoim zachowaniem wiarę w Boga, czyli też w coś nieistniejącego, będącego pewnym pomysłem na zmuszanie ludzi do dobrego zachowania wobec innych pod karą nieistniejącego Piekła.
Ponieważ większość ludzi w tzw. normalnych okolicznościach postępuje wobec innych dobrze to religia jest niepotrzebna i jest zniewoleniem umysłów i mogę się zgodzić z działalnością Fundacji.

PS: czy Kościół Latającego Potwora Spaghetti został w końcu zarejestrowany w Polsce czy dalej prawo w tej kwestii jest łamane?

RPG

4 tygodnie temu

@KK: Skąd w ogóle wiadomo co jest dobre? Co jest punktem odniesienia? Kiedy naziści zabijali żydów to w naszej opinii jest to złe, ale w ich opinie było to przecież dobre. Opinia przeciw opinii. Jeżeli nie istnieje nic co przewyższa człowieka, to wszystko jest tylko opinią.

9 kwietnia 2021