Ruszyła kampania „Sonko uśmiecha Ci dzień”
  • 4
  • 1
9.04.2021

Ruszyła kampania „Sonko uśmiecha Ci dzień”

Rozpoczęła się pierwsza w historii marki Sonko szerokozasięgowa kampania wizerunkowa. Jej hasło brzmi: „Sonko uśmiecha Ci dzień”.

W ramach kampanii, która ruszyła z początkiem kwietnia, marka, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, zachęca Polaków do zmiany nawyków żywieniowych. Działania mają jasny przekaz: warto urozmaicić dietę i sięgać po różnorodne produkty, wymieniając tradycyjne elementy naszych posiłków na nowe – bardziej wartościowe. Zwyczajne białe pieczywo można zmienić na lekkie pieczywo lub wafle ryżowe. Te drugie mają jednocześnie stanowić alternatywę dla innych przekąsek. Z kolei ryże i kasze okażą się trafionym zamiennikiem dla ziemniaków czy makaronu – przekonuje Sonko.

Jednym z elementów kampanii jest spot, którego koncepcja opiera się na czterech historiach z jednym wspólnym motywem. Produkty Sonko towarzyszą bohaterom podczas rozmaitych zajęć o różnych porach dnia. Za każdym razem jawią się jako naturalne, przyjazne i nowoczesne. Spot emitowany jest od 3 kwietnia w telewizji: w stacjach ogólnopolskich i tematycznych. Działania obejmują również emisję czterech billboardów sponsorskich, aktywności online oraz w serwisach VoD.

W kanale online spoty oraz krótkie formy wideo będzie można zobaczyć na platformie YouTube. Strategia kampanii w Internecie wykorzystuje targetowanie z wykorzystaniem automatyzacji i sztucznej inteligencji. Pozwala to na rozpoznanie kontekstu pojawiających się reklam i dopasowanie do nich krótkich form wideo promujących markę. Działania promocyjne realizowane są także w modelu programmatic.

Zaplanowano także materiały POS oraz działania w mediach społecznościowych i influencer marketing, skierowane przede wszystkim do młodszych konsumentów.

  • Kreacja: Opus B we współpracy z działem marketingu Oshee World
  • Produkcja: Lemon
  • Strategiczne planowanie i zakup mediów (telewizja, Internet): Spark Foundry
  • Działania public relations: Partner of Promotion
  • 1
„Sonko uśmiecha Ci dzień”

Ruszyła kampania „Sonko uśmiecha Ci dzień”

9 kwietnia 2021

8 kwietnia 2021