Captain Morgan Escape Room – gra online z raperem B.R.O.
  • 0
  • 7
21.10.2022

Captain Morgan Escape Room – gra online z raperem B.R.O.

W październiku marka rumu Captain Morgan (Diageo) udostępniła grę Escape Room, która przenosi gracza w realia domówek sprzed trzydziestu lat i stawia przed nim zadania. W rozwiązywaniu zagadek pomaga ambasador marki, raper i producent muzyczny B.R.O. – autor hitu ostatniego lata „Jeszcze będzie pięknie”, będącego jednocześnie soundtrackiem w grze.

Marka przygotowała grę online dostępną po zeskanowaniu kodu, który znajduje się na zawieszkach promocyjnych butelek. Inspiracją do formuły gry stała się rozrywka w formie escape roomu, czyli rozwiązywania tematycznych zagadek w ograniczonym czasie w celu wyjścia z zamkniętego pomieszczenia. Użytkownik Captain Morgan Escape Room rozpoczyna grę od obecności na festiwalu muzycznym w 2030 r. Podczas wydarzenia pojawiają się kłopoty, które trzeba rozwiązać na czas.

Aby to zrobić, gracz zostaje przeniesiony na domówkę z lat 90. W otoczeniu boomboxów, boazerii oraz innych gości ubranych zgodnie z ówczesną modą musi wykonać różne zadania z pomocą ambasadora marki. Dopiero wtedy będzie mógł znaleźć drogę powrotną na festiwal i go uratować.

Polskim ambasadorem kampanii Escape Room został raper i producent muzyczny – B.R.O.

Muzyk jest jednym z bohaterów gry. Towarzyszy użytkownikowi w rozwiązywaniu festiwalowej zagadki i pomaga w uratowaniu imprezy. Soundtrackiem do gry jest najnowszy hit artysty – „Jeszcze będzie pięknie”. Stał się on wakacyjnym przebojem regularnie granym w największych polskich radiostacjach.

Gra nadaje się dla pojedynczego gracza, ale daje także możliwość rywalizacji w grupie. Każda zagadka rozwiązywana jest na czas. Podczas spotkań ze znajomymi gracze mogą działać wspólnie lub współzawodniczyć między sobą. Aktywować grę można na stronie marki po wpisaniu kodu z zawieszki na butelce. Kodem można dzielić się ze znajomymi.

Komunikacja w kanałach online oraz offline (w sklepach i lokalach gastronomicznych) ruszyła w październiku.

  • 7
Captain Morgan Escape Room

Captain Morgan Escape Room przenosi w lata 90.

Captain Morgan Escape Room
Captain Morgan Escape Room
Captain Morgan Escape Room
Captain Morgan Escape Room
Captain Morgan Escape Room
Captain Morgan Escape Room

 

21 października 2022