59% firm z sektora MŚP nie jest gotowych na cyfrową transformację – pokazuje badanie firmy Ricoh
  • 0
  • 0
10.10.2018

59% firm z sektora MŚP nie jest gotowych na cyfrową transformację – pokazuje badanie firmy Ricoh

34% zarządzających europejskimi małymi i średnimi przedsiębiorstwami uważa, że ich organizacja nie przetrwa do 2020 r., jeśli nie postawi na innowacyjność. Takie wyniki przyniosło badanie zrealizowane na zlecenie firmy Ricoh. Jednocześnie wyraźne jest asekuracyjne podejście do zmian. Niemalże połowa badanych (47%) przyznała, że ich branża nie lubi dużych zmian. Według 59% innowacje powinny być wprowadzane metodą małych kroków.

Jakie znaczenie dla mojego sektora ma i będzie miała cyfrowa rewolucja? Wagę tematu rozumie 92% zarządzających małymi i średnimi firmami. Jednocześnie 59% z nich przyznaje, że ich organizacja nie jest gotowa, aby w pełni wykorzystać potencjał zjawiska.

25% badanych przewiduje, że w ciągu najbliższych dwóch lat nie będą mogli odpowiednio szybko zareagować i dostosowywać się do zmian w obowiązujących przepisach. 20% wskazuje, że nie jest w stanie wprowadzić i wykorzystać narzędzi do automatyzacji.

O badaniu
Badanie przeprowadzono w sierpniu 2018 r. na grupie 3300 przedstawicieli kadry zarządzającej małymi i średnimi firmami. Reprezentowali oni przedsiębiorstwa m.in. z Austrii, Belgii, Luksemburga, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rosji, Słowacji, RPA, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

10 października 2018

  • 0
  • 4
  • 0
  • 0
  • 0
10.10.2018

„Stolica do sześcianu” – Microsoft ogłasza konkurs na zaprojektowanie parku w grze „Minecraft”

„Jak powinien wyglądać Park Centralny w Warszawie?” – takie pytanie postawił przed dziećmi polski oddział Microsoftu. W ramach akcji „Stolica do sześcianu” firma wraz z MindCloud zachęca młodych graczy do zbudowania z charakterystycznych bloków „Minecrafta” ich własnej wizji parku przed Pałacem Kultury i Nauki. Konkurs potrwa do 30 października. Wyniki zostaną ogłoszone 3 listopada.

9 października 2018