„Stolica do sześcianu” – Microsoft ogłasza konkurs na zaprojektowanie parku w grze „Minecraft”
  • 0
  • 4
10.10.2018

„Stolica do sześcianu” – Microsoft ogłasza konkurs na zaprojektowanie parku w grze „Minecraft”

„Jak powinien wyglądać Park Centralny w Warszawie?” – takie pytanie postawił przed dziećmi polski oddział Microsoftu. W ramach akcji „Stolica do sześcianu” firma wraz z MindCloud zachęca młodych graczy do zbudowania z charakterystycznych bloków „Minecrafta” ich własnej wizji parku przed Pałacem Kultury i Nauki. Konkurs potrwa do 30 października. Wyniki zostaną ogłoszone 3 listopada.

Zalesione alejki z licznymi ławkami, na których można usiąść i odpocząć? A może szeroka jak okiem sięgnąć zielona polana, znana z filmowych obrazów prezentujących Central Park w Nowym Jorku? Albo gigantyczny park zabaw pełen zjeżdżalni i kolorowych karuzeli znanych z paryskich placów? Jak może wyglądać jedno z najpopularniejszych miejsc w stolicy? To pytanie Microsoft zadał dzieciom.

Pomysłów na to, jak może wyglądać obecny Plac Defilad w Warszawie, było już wiele. Nadal pojawiają się kolejne koncepcje dorosłych. Swoją wizję w konkursie „Stolica do sześcianu” będą mogli tym razem wyrazić najmłodsi. Celem jest zaprogramowanie w grze „Minecraft” Parku Centralnego przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Nagrodą w konkursie organizowanym przez MindCloud jest Surface Go. By wziąć udział w konkursie, należy wysłać zgłoszenie poprzez formularz na stronie www.mindcloud.pl.

Pierwsze wizje cyfrowo zaprojektowanego otoczenia PKiN można zobaczyć już teraz. To projekty dzieci, które wzięły udział w warsztatach programowania w grze „Minecraft” w siedzibie polskiego oddziału Microsoftu. Zajęcia z kodowania były otwarciem ogólnopolskiego konkursu „Stolica do sześcianu”.

Dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie „Stolica do sześcianu”, przygotowaliśmy na Surface Go specjalną mapę w grze „Minecraft”, odwzorowującą zabudowę centrum miasta. Pozwoli ona dzieciom stworzyć wyjątkowe aranżacje przestrzeni przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie – mówi Justyna Płatek, nauczycielka w szkole kodowania MindCloud.

  • 4

10 października 2018

9 października 2018