Personalia

Wojciech Grohn dołącza do zarządu Lidl Polska

Lidl Polska ogłosił zmiany w strukturach zarządu. Od października nowym członkiem zarządu ds. zakupów jest Wojciech Grohn, związany z Lidlem od osiemnastu lat.

Dotychczas Wojciech Grohn był członkiem zarządu w Lidl Litwa. W polskim oddziale zastąpi Piotra Rogowskiego, który obejmie stanowisko w międzynarodowych strukturach firmy. Będzie odpowiadał za obszar zakupów na jedenastu rynkach, m.in. w Rumunii, Bułgarii, Serbii, Czechach, Słowacji, a także na Węgrzech, Litwie oraz Łotwie.

Wojciech Franciszek Grohn pierwsze kroki zawodowe stawiał w bankowości, w Vereins und Westbank. Jest związany z Grupą Schwarz od 2003 r. Przez 10 lat rozwijał doświadczenie w obszarze zakupów food i non food w Lidl Polska. Od 2014 r. był członkiem zarządu w Lidl Litwa. Aktywnie wspierał rozwój i ekspansję spółki na nowym rynku, gdzie w 2016 r. otwarto pierwsze sklepy sieci.

Piotr Rogowski z Lidlem związany jest od dwudziestu lat. W zarządzie Lidl Polska odpowiadał za cały pion zakupów – holistyczne zarządzanie asortymentem, strategie marketingowe i promocyjne, rozwój e-commerce, relacje z dostawcami. W latach 2013–2015 pracował w ramach międzynarodowych struktur pionu zakupów. W październiku 2021 objął stanowisko w międzynarodowych strukturach Lidla. Odpowiada za obszar zakupów m.in. w Rumunii, Bułgarii, Serbii, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, Litwie i Łotwie. Jest absolwentem Internationales Hochschulinstitut Zittau oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

  • 2
Wojciech Grohn

Wojciech Grohn

Piotr RogowskiReklama