Personalia

Walne zgromadzenie członków ZFPR wybrało nowy zarząd

Podczas walnego zgromadzenia członków Związku Firm Public Relations, które odbyło się 22 kwietnia 2021 r., wybrano nowy skład zarządu. Kadencja wybranego zarządu będzie trwała do 2022 r.

W wyniku głosowania w zarządzie znaleźli się:

 • Klara Banaszewska, dyrektor generalna Grayling Poland,
 • Małgorzata Bogusz, managing partner, public affairs director Vision Group,
 • Katarzyna Życińska, prezes 38 Content Communication,
 • Dirk Aarts, managing partner 24/7Communication,

którzy objęli funkcje wiceprezesów.

Stanowisko prezesa objął Sebastian Stępak, CEO CEE w agencji MSL. Ponadto Małgorzata Bogusz będzie pełnić funkcję skarbnika ZFPR.

Klara Banaszewska od 2016 r. kieruje agencją Grayling Poland, z którą związana jest od piętnastu lat. Od 2019 r. jest członkinią europejskiego zarządu Grayling reprezentującą największy rynek w regionie CEE. Ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych strategii komunikacji w obszarach public affairs, komunikacji korporacyjnej oraz zarządzania zmianą. Jest członkinią rady programowej Leadership Academy for Poland, członkinią rady fundacji Social Impact Alliance for CEE i jurorką w konkursie branży PR Złote Spinacze.

Małgorzata Bogusz jest współzałożycielką oraz partnerem zarządzającym Vision Group oraz ekspertem w dziedzinie public affairs i lobbingu. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy dla firm z sektora farmaceutycznego i finansowego, jak również w doradztwie dla sektora publicznego. Koordynowała i realizowała krajowe oraz międzynarodowe kampanie public relations i public affairs, które otrzymały liczne nominacje i prestiżowe nagrody. Jest również koordynatorem projektów i współautorem publikacji naukowych z zakresu polityki senioralnej, innowacji i biotechnologii.

Katarzyna Życińska – twórczyni 38 Content Communication i 38Group. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży mediowej i marketingowej, zdobyte m.in. w Grupie Starcom MediaVest, EuroZet oraz firmie Ferax. Specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu strategii PR i content marketingowych w obszarach: PR produktowy, komunikacja korporacyjna, komunikacja społeczna.

Dirk Aarts zdobywał wykształcenie wyższe w Heerlen Hogeschool w Holandii oraz na Uniwersytecie Erazma, Rotterdam School of Management. Do 2003 r. pracował jako marketingowiec dla sieci restauracji PepsiCo i koncernu piwowarskiego Palm Breweries. Po czterech latach dołączył do 24/7PR jako partner i współzarządzający agencją.

Sebastian Stępak ma blisko 20 lat doświadczenia w branży public relations. Rozpoczął karierę zawodową w agencji Ciszewski PR, pracował również w Sigmie i Graylingu. W 2011 r. powrócił do pierwszej agencji MSL przejętej przez Grupę Publicis, gdzie pracuje nieprzerwanie od dziesięciu lat. Był jurorem w wielu konkursach, m.in. Cannes Lions, Sabre, Young Creatives, Złotych Spinaczach, Clio Awards, KTR i wielu innych. Pełnił również funkcję wiceprezesa ZFPR w latach 2015–2017 i 2017–2019.

Zgodnie ze statutem ZFPR do kompetencji zarządu należy m.in.:

 • planowanie i kierowanie bieżącą pracą związku,
 • reprezentowanie związku na zewnątrz,
 • zarządzanie majątkiem i funduszami,
 • podejmowanie uchwał dotyczących członkostwa w związku.

Zarząd w nowym składzie skupi się przede wszystkim na:

 • inicjatywach mających wspomóc biznesowo wszystkich zrzeszonych w organizacji,
 • silnej promocji profesjonalnych standardów w branży PR,
 • działaniach mających na celu nawiązanie dialogu z administracją publiczną i sferą rządową,
 • kluczowych projektach, takich jak konkurs Złote Spinacze.
 • 1
Walne zgromadzenie członków ZFPR wybrało nowy zarząd

Walne zgromadzenie członków ZFPR wybrało nowy zarząd

 


 

Reklama