Personalia

Marcin Dec – prezes zarządu Sigmy Bis – został prezesem zarządu Polska Press

Na stanowisko prezesa zarządu Polska Press został powołany Marcin Dec, menedżer związany z branżą mediowo-reklamową od ponad dwudziestu lat. Decyzja nadzwyczajnego walnego zgromadzenia ma umożliwić przyspieszenie procesu integracji Polska Press w ramach Grupy Orlen.

Będzie pełnić funkcję prezesa do czasu ukształtowania się składu zarządu Polska Press. Zarząd pracuje w czteroosobowym składzie:

  • Marcin Dec, prezes zarządu,
  • Dariusz Świąder, wiceprezes zarządu,
  • Magdalena Chudzikiewicz, członek zarządu,
  • Dorota Kania, członek zarządu.

Marcin Dec od października 2020 r. pełni też funkcję prezesa zarządu Sigmy Bis – agencji mediowej PKN Orlen i PZU. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce oraz krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Wielkiej Brytanii i USA. W ostatnich latach pełnił funkcję CEO w Grupie IPG Mediabrands w Polsce, która obejmuje domy mediowe Initiative, Universal McCann, BPN i U2 Media i Reprise Media. W tym czasie pozyskał wielu nowych klientów i zwiększył przychody Grupy o ponad 300%.

Z domem mediowym Initiative Marcin Dec był związany przez 16 lat. W latach 2004–2006 pełnił funkcję media directora, w latach 2006–2008 dyrektora zarządzającego, natomiast CEO od 2008 r. W 2012 r. został też szefem uruchomionego wówczas polskiego oddziału BPN. Wcześniej przez 7 lat pracował w OMD Poland. Pełnił tam m.in. funkcję dyrektora zarządzającego pionu brand & media.

Grupa IPG Mediabrands pod jego kierownictwem była zaangażowana w realizację wielu projektów dla firm działających na międzynarodowym rynku. Obsługiwała klientów m.in. z branży motoryzacyjnej (BMW, Peugeot), finansowej (Millennium Bank, SKOK), ubezpieczeniowej (PZU, Link4), handlu detalicznego (Tesco), e-commerce (Allegro), telekomunikacyjnej (Orange), OTC (Merck, Walmark) i FMCG (Nestle, Tchibo, Carlsberg).

Marcin Dec ukończył kierunek międzynarodowe sprawy polityczne i ekonomiczne w Szkole Głównej Handlowej oraz studia doktoranckie w SGH z zakresu marketingu międzynarodowego. Jest prelegentem na seminariach i konferencjach branżowych, a także członkiem jury konkursów, m.in. Effie oraz na Dyrektora Marketingu Roku.

  • 1
Marcin Dec

Marcin Dec prezesem Polska Press


 

Reklama