„Zajrzyj do środka i zobacz, jak jest!”. Akademia Teatralna na outdoorze pokazuje, jak zmienia się klimat
  • 0
  • 2
24.09.2019

„Zajrzyj do środka i zobacz, jak jest!”. Akademia Teatralna na outdoorze pokazuje, jak zmienia się klimat

W Warszawie pojawił się niestandardowy słup. Powstał dzięki współpracy Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza i Warexpo. Aranżacja zrealizowana została według zwycięskiego projektu studentki II roku Wydziału Reżyserii – Patrycji Wysokińskiej. Mówi o zmianach klimatu.

Tematem konkursu zorganizowanego przez uczelnię było opracowanie koncepcji instalacji na multimedialnych słupach Warexpo, nawiązującej do 10. Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest jedno z najistotniejszych wyzwań ludzkości: degradacja natury, a co za tym idzie – to, jak zmienia się klimat. Dlatego hasło konkursu brzmiało: „Podziały nie są w klimacie teatru”.

Instalacja autorstwa Patrycji Wysokińskiej podzielona jest na trzy części, na które składają się: maska komiczna, maska tragiczna i gwiazdka festiwalu. Przez maski można zajrzeć do środka słupa i zobaczyć, co się w nim znajduje.

Pod maską komiczną kryje się mikrooranżeria: kwiaty, paprocie, małe drzewko i inne żywe rośliny. Pod maską tragiczną schowane są: uschnięte drzewko, kępki suchej trawy, piach i martwe rośliny.

Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF to teatralne biennale. Festiwal organizowany jest przez Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dziesiąta edycja Festiwalu ITSelF odbędzie się miedzy 3 a 8 października 2019 r.

  • 2

Tak zmienia się klimat – przypomina Akademia Teatralna na nośnikach zewnętrznych, fot. E.Lach

fot. E.Lach

24 września 2019

23 września 2019