Zmiana klimatu już tu jest – zdjęcia Filipa Springera na nośnikach zewnętrznych
  • 0
  • 3
13.09.2019

Zmiana klimatu już tu jest – zdjęcia Filipa Springera na nośnikach zewnętrznych

„Pismo. Magazyn Opinii” we współpracy z Warexpo pokaże cykl reporterski Filipa Springera „Zmiana klimatu już tu jest” na nośnikach zewnętrznych. Ma on uświadamiać Polakom, że niekorzystne zmiany dzieją się już w naszym kraju. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Zmiana klimatu nie są jeszcze tak odczuwalna w Polsce? Z pozoru. Na Helu co 2 lata trzeba dosypywać piasku. Wysychają rzeki. Zagrożone są torfowiska. O tym mówi Filip Springer na łamach magazynu „Pismo. Magazyn Opinii”.

Pierwszy artykuł z cyklu zatytułowanego „Podróż do przyszłości” poświęcony jest jednemu z głównych celów wyjazdów wakacyjnych – Helowi. Reportażysta postanowił w tę przyszłość wyruszyć i zobaczyć ją na razie w wersji ultra soft. Bo przecież dziś w Polsce w związku z katastrofą klimatyczną nie dzieje się jeszcze nic spektakularnego.

Lubimy w to wierzyć. Tu coś wyschnie, tam coś zaleje. Przejdzie trąba powietrzna, zerwie kilka dachów. Takie rzeczy już się u nas zdarzały. Teraz będą zdarzać się częściej. Bardziej. Naraz – pisze Flip Springer.

Do końca roku na panoramicznych nośnikach w przejściu pomiędzy I a II linią metra w Warszawie można będzie zobaczyć zdjęcia ukazujące zmiany dotykające Noteć, Racibórz czy torfowisko Wizna. Jedna z reportażowych odsłon będzie też związana z wyspami ciepła w dużych miastach.

Cykl reporterski Filipa Springera „Zmiana klimatu już tu jest” otwiera oczy. To się dzieje. Tu, obok nas, w Polsce. Nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego chętnie dołączamy do budowania tak potrzebnej nam wszystkim świadomości na temat zmian klimatycznych – mówi Marcin Ochmański, prezes Warexpo.

  • 3

Zmiana klimatu jest faktem także w Polsce – pokazują fotografie Filipa Springera

13 września 2019