Żabka Jush przetestowała dostawy robotem
  • 0
  • 1
4.03.2024

Żabka Jush przetestowała dostawy robotem

Po zeszłorocznej dostawie dronem Żabka Jush przetestowała dostawy za pomocą samojezdnego robota w Warszawie.

Robot jest w stanie dostarczyć zakupy w promieniu do 2 km. Dojechać do klienta może nawet w 15 minut, a porusza się z maksymalną prędkością do 20 km/h. W ubiegłym roku Żabka Jush przetestowała dostawę z powietrza za pomocą drona, który dostarczył zakupy na jedną z warszawskich plaż.

– Sięgając po kolejne rozwiązanie z tego obszaru, chcieliśmy poznać jego możliwości. Korzystanie z nowoczesnych technologii jest w naszym DNA i z uwagą przyglądamy się pomysłom, które mogą pomóc w ulepszeniu procesu ostatniej mili – mówi Maciej Nowakowski, CEO Lite e-Commerce, start-upu odpowiedzialnego za rozwój Żabki Jush.

Robot był atrakcją dla spacerowiczów. Mogli oni zaczepić robota i poczęstować się przewożoną zawartością: owocami i warzywami, przekąskami, wypiekami i napojami.

– Autonomiczne pojazdy to jedno z tych innowacyjnych rozwiązań, które w przyszłości mogą zrewolucjonizować i usprawnić proces dostarczania zakupów. Dostawa na niewielkie dystanse jest właśnie jednym z tych scenariuszy, które są idealne do wykorzystania. W miarę postępu technologicznego samojezdne roboty będą odgrywać coraz większą rolę w realizacji zamówień. Ich widok stanie się powszechny – twierdzi Sergiy Lebedyn z Delivery Couple.

https://www.tiktok.com/@jush.pl/video/7342492689427991840

Konstrukcja robota Delivery Couple została zaprojektowana tak, żeby zapobiec przypadkowemu przewróceniu się. Robot porusza się po chodnikach i ścieżkach rowerowych, a jedno naładowanie wystarcza mu na cały dzień pracy. Został zaprojektowany z myślą o radzeniu sobie w stresujących sytuacjach. Gdy napotyka przeszkodę, stara się znaleźć alternatywną trasę. W przypadku braku możliwości samodzielnego pokonania przeszkody może poprosić o pomoc zdalnego operatora.

Współpraca Żabki Jush z Delivery Couple jest wynikiem synergii wewnątrz Grupy Żabka, w ramach której działa jednostka Venture Studio. Jej zadaniem jest wyszukiwanie start-upów oraz rozwiązań technologicznych na podstawie trendów i insightów konsumenckich.

  • 1
Żabka Jush przetestowała dostawy robotem

Żabka Jush przetestowała dostawy robotem

4 marca 2024