Nowe pozycjonowanie marki Żabka i subskrypcja na kawę – powtórzyć sukces Amazon PrimeNowe pozycjonowanie marki Żabka i subskrypcja na kawę – powtórzyć sukces Amazon PrimeNowe pozycjonowanie marki Żabka i subskrypcja na kawę – powtórzyć sukces Amazon PrimeNowe pozycjonowanie marki Żabka i subskrypcja na kawę – powtórzyć sukces Amazon Prime
Subskrypcja na kawę – czemu nie? (fot. Pixabay)

Nowe pozycjonowanie marki Żabka i subskrypcja na kawę – powtórzyć sukces Amazon Prime

Nowe pozycjonowanie marki Żabka i subskrypcja na kawę – powtórzyć sukces Amazon Prime
Jakub Müller

Jakub Müller

-

redaktor, Marketing przy Kawie

Jakub Müller

Jakub Müller

redaktor
Marketing przy Kawie

W branży marketingowej działa od 2005 roku. Autor kilkuset artykułów, felietonów, analiz i wywiadów w mediach internetowych i drukowanych. Współtwórca strategii marketingowych i prelegent na konferencjach branżowych. Wykładowca studiów podyplomowych z zakresu mediów i CSR-u.

Dlaczego nowe pozycjonowanie Żabki jest godne uwagi? Z dwóch powodów. Pierwszy: nie co dzień tak duża marka zmienia jedną z najlepszych w ostatnich latach platform komunikacyjnych. Drugi: przy okazji wprowadza model subskrypcji podobny do tego, który sprawdził się u gigantów e-commerce.

Cofnijmy się do 2015 roku. Agencja PZL przejęła wtedy budżet reklamowy Żabki. Poprzednia agencja, Heart & Brain stworzyła dla marki grupę animowanych zwierząt z żabą ekspedientką na czele. Był to przykład poprawnej, ale typowej komunikacji dyskontu.

PZL stworzyło platformę „Mały wielki sklep” – opartą na charakterystycznym dla tej agencji humorze, pokazującą proste, ludzkie sytuacje sklepowe.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja