Tymbark prezentuje kontekstowy mural w sercu warszawskiej Woli
  • 0
  • 5
20.09.2021

Tymbark prezentuje kontekstowy mural w sercu warszawskiej Woli

Przy ulicy Żelaznej w Warszawie powstał mural Tymbarku. Nawiązuje do „Dziwnego ogrodu” Józefa Mehoffera oraz charakterystycznych miejsc stołecznej Woli. Jego elementy są cytatami z najbliższej okolicy.

Marka chce przenieść trend storytellingu na ulice, stając się częścią tkanki miejskiej. Mural na wszystkich poziomach nawiązuje do architektury i charakteru warszawskiej Woli. Po pierwsze, jest na nim dużo zieleni. To nawiązanie do miejsca, które porastały kiedyś ogrody i sady.

Elementy architektoniczne widoczne na malowidle podkreślają natomiast oryginalny charakter tej części dzielnicy. Nowoczesne szklane biurowce spotykają się tu z blokowiskami i osiedlami, a za Żelazną Bramą wciąż znajdują się XIX-wieczne kamienice i rewitalizowane właśnie fabryki.

Mural inspirowany jest również obrazem Józefa Mehoffera „Dziwny ogród”, jednym z trzech najcenniejszych polskich dzieł z tej kolekcji. Zieleń ogrodu pasuje też do marki Tymbark. Dodatkowo za sprawą licznych planów mural sprawia wrażenie przestrzennego.

Dzieło ma również dwie twarze – dzienną i nocną. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu fluorescencyjnych farb. Poprzez połączenie tych wszystkich elementów powstała opowieść o Woli i jej wyjątkowych miejscach, która łączy się z marką znaną z zamiłowana do natury.

Koncepcja i projekt muralu – zespół 101 Murali dla Krakowa. Wykonanie – Sesme Studio.

  • 5
kontekstowy mural w sercu warszawskiej Woli

Powstał kontekstowy mural w sercu warszawskiej Woli

20 września 2021

19 września 2021