Kampania społeczna o zakrzepicy - Marketing przy Kawie
„Nie daj się zatrzymać” – kampania społeczna o zakrzepicy
  • 1
  • 1
17.04.2024

„Nie daj się zatrzymać” – kampania społeczna o zakrzepicy

Fundacja Kamili Skolimowskiej rozpoczyna kampanię na temat zakrzepicy. Jej celem jest zwiększenie świadomości Polaków na temat choroby, na którą zmarła najmłodsza polska mistrzyni olimpijska. Kampania obecna będzie podczas 29. kolejki Orlen Basket Ligi.

Kampania obejmie szeroko zakrojoną akcję edukacyjną oraz spot promocyjny. Podczas meczów telewizyjnych w 29. kolejce Orlen Basket Ligi zawodnicy wyjdą na prezentację w specjalnych koszulkach. We wszystkich halach na bandach będzie także wyświetlana informacja o kampanii.

18 lutego 2009 r. na zakrzepicę przedwcześnie zmarła mistrzyni olimpijska z Sydney w rzucie młotem, Kamila Skolimowska. Fundacja Kamili Skolimowskiej pod hasłem „Nie daj się zatrzymać” chce uświadomić Polakom zagrożenie i zachęcić ich do profilaktyki.

Jako ci, którzy stawili czoła zakrzepicy, połączyli swoje siły:

  • biegacz Marcin Lewandowski,
  • wioślarka Joanna Dorociak,
  • dziennikarz Przemysław Pełka,
  • instruktorka jogi Aleksandra Adamczyk-Dworucha.

Teraz są twarzami akcji, która ma pomóc w tym samym innym.

– Słowo „zator” oznacza zatrzymanie: ruchu, postępu, kariery, drogi ku sukcesom. Zatrzymywanie się nie leży w naturze sportowca – mówi prof. dr hab. med. Witold Tomkowski, uznany ekspert w tej dziedzinie. Sprawuje on merytoryczny nadzór nad kampanią. – To wspaniale, że rusza taka inicjatywa. Historia Skolimowskiej, niestety, jest nader sugestywna. Trudno o mocniejszy przekaz.

Kampanię zainaugurowano w Centrum Olimpijskim w Warszawie, w przeddzień 15. rocznicy śmierci Skolimowskiej

– Przygotowaliśmy akcję informacyjną oraz spot z udziałem ambasadorów kampanii. Na stronie memoriału pojawiła się sekcja, która ma być kompendium wiedzy o chorobie. Chcemy wytłumaczyć krok po kroku, jak wygląda diagnostyka organizmu, jak samemu się kontrolować. Jak przeciwdziałać i leczyć – mówi Marek Plawgo, dyrektor ds. komunikacji Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Kampania to jeden z elementów upamiętnienia wybitnej lekkoatletki. 25 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się 15. Memoriał Kamili Skolimowskiej. Wtedy także przyznaje się nagrodę Wielkiego Serca Kamy.

– To coroczne wyróżnienie dla osób ze świata sportu, które w szczególny sposób wyróżniają się działaniami społecznymi związanymi z pomocą słabszym i popularyzacją sportu – tłumaczy Robert Skolimowski.

Finał kampanii Wielkie Serce Kamy i akcji „Nie daj się zatrzymać” odbędzie się podczas tegorocznego Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej, 25 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

  • 1
Kampania społeczna o zakrzepicy

Kampania społeczna o zakrzepicy

17 kwietnia 2024

16 kwietnia 2024