Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations przełożone na czerwiec
  • 0
  • 3
10.03.2020

Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations przełożone na czerwiec

Targi Packaging Innovations zostały przełożone na 24–25 czerwca br. Ta jedna z największych imprez branży opakowaniowej w Polsce, gromadząca gości z całego świata, w tym m.in. wystawców z Włoch i Niemiec, miała się odbyć na początku kwietnia. Decyzja jest spowodowana sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2, aktualnymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego z 8 marca 2020 r. oraz rekomendacjami wojewody mazowieckiego.

– W obliczu obostrzeń Głównego Inspektora Sanitarnego, który w dniu 8 marca rekomendował „odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych”, podęliśmy trudną decyzję o przeniesieniu Targów. Wprawdzie imprezy targowe są wyłączone spod Ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, są jednak wydarzeniem na tyle dużym, że wojewódzkie sztaby kryzysowe również poddają je analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Gdy na szali jest zdrowie publiczne – nie ma wyboru. Cieszę się, że naszą decyzję rozumieją i popierają wystawcy. Niektórzy z nich nawet gratulowali nam odwagi! Dziękuję im za zrozumienie tej trudnej sytuacji – powiedziała Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie.

Przygotowania do czerwcowych targów już się rozpoczęły. Organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby w nowym terminie targi zostały zrealizowane jak zawsze profesjonalnie i zgodnie z oczekiwaniami branżowych gości.

– W obliczu okoliczności, które są od nas niezależne, decyzja o przesunięciu terminu Targów jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Przed nami dużo pracy i nowych wyzwań, jednak nie zwalniamy tempa – dodaje Ewa Woch.

Oświadczenie Grażyny Grabowskiej, prezes Targów w Krakowie:

Mając na uwadze duże ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19), w związku z aktualnymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 8 marca 2020 oraz po zapoznaniu się z decyzją Wojewody Mazowieckiego podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu 12. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w Warszawie. Planowany nowy termin to 24–25 czerwca br.

Targi Packaging Innovations są jedną z największych imprez branży opakowaniowej w Polsce. Gromadzą gości z całego świata, w tym m.in. wystawców z Włoch i Niemiec. W obliczu obostrzeń Głównego Inspektora Sanitarnego, który w dniu 8 marca rekomendował „odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych”, podęliśmy trudną decyzję o przeniesieniu Targów.

Wprawdzie imprezy targowe są wyłączone spod Ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, są jednak wydarzeniem na tyle dużym, że wojewódzkie sztaby kryzysowe również przeprowadzają analizę pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że o przeniesienie wydarzenia apelowała znaczna część wystawców.

Bezpieczeństwo wystawców i gości jest naszym priorytetem. W obliczu okoliczności, które są od nas niezależne, sytuacja stała się na tyle poważna, że decyzja o przesunięciu terminu Targów jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Wierzymy i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby w nowym terminie targi zostały zrealizowane jak zwykle profesjonalnie i zgodnie z Państwa oczekiwaniami biznesowymi.

Przeniesienie Targów Packaging Innovations wiąże się z licznymi niedogodnościami – zarówno dla zwiedzających, jak i wystawców. Przygotowania organizacyjne do tegorocznej edycji Targów były już bardzo zaawansowane. Tym bardziej chcemy podziękować Państwu za liczne głosy zrozumienia i wsparcia w obliczu aktualnej sytuacji.

Przepraszamy za związane z tym niedogodności, jednak w obliczu realnego zagrożenia zdrowia publicznego, a przede wszystkim oficjalnych zaleceń jest to jedyna możliwa decyzja.

  • 3
12. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations przełożone na 24–25 czerwca

12. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations przełożone na 24–25 czerwca

12. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations przełożone na 24–25 czerwca
12. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations przełożone na 24–25 czerwca

10 marca 2020