Małgorzata Pomorska, prezes firmy Adrian pisze list otwarty do Andrzeja Dudy
  • 0
  • 6
13.02.2020

Małgorzata Pomorska, prezes firmy Adrian pisze list otwarty do Andrzeja Dudy

Prezes Fabryki Rajstop Adrian, Małgorzata Pomorska napisała list otwarty do Andrzeja Dudy. Chwali w nim urzędującego prezydenta. Pismo opublikowała na oficjalnym firmowym profilu.

Jak zaznacza Małgorzata Pomorska, podziwia Andrzeja Dudę za to, że „znakomicie pełni rolę głowy państwa”. Odnosi się też do sytuacji z Pucka. Podczas obchodów 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem prezydent został wygwizdany przez zgromadzonych.

Tak otwarta deklaracja nie spodobała się części internautów. Deklarują oni bojkot marki. Wskazują też na niespójność działań. Bohaterką niedawnej kampanii Adriana była bowiem Karolina Piasecka, żona byłego radnego PiS, nad którą znęcał się mąż.

Przypomnijmy też, że bohaterką jednej z reklam Adriana była kilka lat temu Anna Grodzka, działaczka społeczna, polityk i posłanka na Sejm VII kadencji, osoba transseksualna.

List otwarty do Prezydenta Andrzeja Dudy
Panie Prezydencie. Od 35 lat jestem przedsiębiorcą funkcjonującym przez ten okres w różnych realiach gospodarczych i politycznych naszego kraju.

Będąc małym prezydentem w mojej średniej wielkości firmie, wiem, co to jest ciężar odpowiedzialności i ilość problemów każdego dnia do rozwiązania.

Dlatego podziwiam Pana, że jako osoba nikomu nieznana potrafił Pan doskonale odnaleźć się w nowej rzeczywistości, pełniąc role głowy Państwa, co robi Pan znakomicie do tej pory. Nie należałam i nie należę do żadnej partii politycznej, ale od momentu, gdy piastuje Pan urząd prezydenta, jestem dumna z tego, że jestem Polką, a moja ojczyzna ma na imię Polska.

Pana patriotyzm, który jawi się w wypowiedziach, pełną godności postawą, swoboda wysławiania, olbrzymia kultura osobista i umiejętność zjednywania sobie ludzi, to cechy, których nie da się wyuczyć, a które są tak ważne w kontekście zbliżających się wyborów.

Od lat mam ścisłe kontakty z Francuzami i widzę, jak bardzo zmienił się ich stosunek do naszego kraju. Kiedyś nas tylko krytykowali. Dzisiaj odnoszą się z szacunkiem i ciągłym pytaniem, jak to wszystko, co teraz dobre, udało nam się tak szybko zrealizować.

W kwestii zdarzeń, które miały miejsce w Pucku, stoję na stanowisku, że to nie osoba obrażana powinna się czuć z tym źle, ale ta, która dopuszcza się takiego czynu, wystawiając sobie świadectwo, kompromitując dom, z którego wyszła, rodzinę, w której żyje i miejsce, w którym pracuje. Przez moją postawę w życiu zawodowym i prywatnym wypracowałam sobie szacunek u ludzi i nie wyobrażam sobie, szczególnie jako kobieta, aby akceptować i czuć się doskonale w otoczeniu ludzi, którzy sięgają etycznych nizin i używają tak prostackiego i wulgarnego słownictwa.

Jest to szczególnie rażące w momencie, kiedy mówi Pan o osobach, które oddały życie za nasz kraj i których poświęcenie sprawiło, że możemy dzisiaj cieszyć się wolnością i żyć bez obaw, że ktoś załomocze w środku nocy do drzwi, stawiając pod ścianą do rozstrzelania całe rodziny lub wywożąc do obozów koncentracyjnych w bydlęcych wagonach, skazując na śmierć za niewinność.

Dzisiaj jestem dumna z faktu, że mam w osobie Pana takiego Prezydenta i mam nadzieje, że tak będzie w następnej kadencji.

Z poważaniem

M. Pomorska, Adrian Fabryka Rajstop

  • 6
Małgorzata Pomorska napisała list otwarty do Andrzeja Dud

Małgorzata Pomorska napisała list otwarty do Andrzeja Dudy

Małgorzata Pomorska napisała list otwarty do Andrzeja Dud
Małgorzata Pomorska napisała list otwarty do Andrzeja Dud
Małgorzata Pomorska napisała list otwarty do Andrzeja Dud
Małgorzata Pomorska napisała list otwarty do Andrzeja Dud
Małgorzata Pomorska napisała list otwarty do Andrzeja Dud

13 lutego 2020