Lidl umożliwi stworzenie własnego środka czyszczącego, by redukować użycie plastiku
  • 0
  • 4
24.05.2021

Lidl umożliwi stworzenie własnego środka czyszczącego, by redukować użycie plastiku

Z każdym wykorzystanym w trakcie sprzątania płynem lub detergentem wprowadzamy do obiegu kolejne zużyte opakowania. Lidl zmierzył się z tym problemem i wprowadził do oferty detergent marki W5 w formie rozpuszczalnych tabletek. Dzięki niemu można zminimalizować produkcję niepotrzebnego plastiku. Produkt jest dostępny w ofercie sklepu od 18 maja.

Jednorazowe plastikowe opakowania stanowią ogromny problem dla naszej planety. W związku z tym wiele sieci sklepów i marek zastanawia się nad tym, jak ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych, takich jak butelki. Lidl zobowiązał się, że:

  • będzie dążyć do zmniejszenia zużycia plastiku do 20% w opakowaniach jednostkowych oraz zbiorczych produktów marek własnych do 2025 r.,
  • 100% opakowań jego marek własnych będzie maksymalnie nadawało się do recyklingu do 2025 r.

Działania te są częścią międzynarodowej strategii „Reset Plastic”, wprowadzonej w 2018 r. przez Grupę Schwarz, do której należy Lidl Polska. Grupa realizuje wizję „Mniej plastiku – obieg zamknięty”. W ramach przyjętej polityki zrównoważonego rozwoju w ofercie Lidla w Polsce pojawił się produkt, dzięki któremu będzie można ograniczyć emisję plastiku.

W5 Ecoclear w cenie 6,99 zł za dwie tabletki to produkt do rozpuszczenia w wodzie. Tworzy roztwór mający wszystkie cechy normalnego produktu czyszczącego w sprayu. Jego opakowanie składa się z 99% mniej plastiku w porównaniu do konwencjonalnego środka. W celu otrzymania roztworu czyszczącego do butelki o pojemności 750 ml (po zużytym płynie W5 do mycia np. kuchni) należy wrzucić tabletkę, następnie wlać wodę i odczekać 15 minut.

Dzięki takiemu rozwiązaniu jedną butelkę typu spray można wykorzystać nawet do 15 razy  (do 9 tys. spryskiwań). Dodatkową korzyścią mają być zaoszczędzone pieniądze. Cena konwencjonalnego środka czyszczącego to 5,99 zł za 750 ml. W przypadku tabletek W5 Ecoclear za cenę 6,99 zł można otrzymać 1500 ml produktu.

Tabletki dostępne są w czterech wariantach, z przeznaczeniem do sprzątania kuchni, łazienki, mycia szyb oraz jako płyn uniwersalny do różnych powierzchni.

  • 4
Lidl umożliwi stworzenie własnego środka czyszczącego

Lidl umożliwi stworzenie własnego środka czyszczącego

24 maja 2021

23 maja 2021

21 maja 2021