Kolorowe laboratoria dla polskich szkół. Ruszyła II edycja programu społecznego „Koloratorium” Śnieżki
  • 0
  • 3
6.12.2018

Kolorowe laboratoria dla polskich szkół. Ruszyła II edycja programu społecznego „Koloratorium” Śnieżki

Szkoły podstawowe z całej Polski mogą zamienić swoje pracownie biologiczno-chemiczne w kolorowe sale z profesjonalnym wyposażeniem. 15 listopada rozpoczęła się II edycja ogólnopolskiego programu społecznego „Koloratorium” Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka.

„Koloratorium” to autorski program społeczny FFiL Śnieżka skierowany do szkół podstawowych . Ideą projektu jest zapewnienie młodym ludziom jak najlepszych warunków do edukacji. Przyświeca temu przekonanie, że w każdym dziecku drzemie odkrywca, a przeprowadzanie eksperymentów to świetna zabawa, która przy odrobinie kreatywności może mieć wymiar praktyczny.

W ogólnopolskiej odsłonie akcji mogą wziąć udział szkoły podstawowe z miejscowości liczących do 20 tys. mieszkańców. Aby przystąpić do programu, należy do 31 grudnia założyć profil placówki na platformie programu.

Przez cały okres trwania pierwszego etapu projektu, do 22 marca 2019 r., za wskazane w regulaminie aktywności zarówno szkoły, jak i uczniowie będą zdobywać punkty zliczające się do wspólnej puli. 30 szkół z największą liczbą punktów przejdzie do finałowego etapu. Zwyciężą te, które najlepiej wykonają zadanie finałowe. Wyniki zostaną ogłoszone w maju 2019 r.

Na uczniów, którzy w konkursie indywidualnym najlepiej wykonają kreatywne zadania, np. przygotują pracę plastyczną przedstawiającą pierwiastek w formie superbohatera, również czekają nagrody.

11 zwycięskich szkół z całej Polski otrzyma profesjonalne wyposażenie minilaboratoriów, a także produkty Śnieżki na remont pracowni. Nowoczesne sprzęty i pomoce naukowe umożliwią uczniom już na wczesnym etapie edukacji zagłębienie się w świat nauki oraz poznanie biologii i chemii nie tylko z podręczników.

Pilotażowa edycja „Koloratorium” odbyła się w roku szkolnym 2017/2018 na terenie województwa podkarpackiego. W ścisłym finale znalazło się wówczas 13 szkół z regionu. Spośród nich wybrano 3 zwycięskie placówki, w których powstały minilaboratoria.

  • 3

6 grudnia 2018

5 grudnia 2018