Ikea na Black Friday przygotowała wystawę obrazów, która podpowiada, jak dbać o przedmioty
  • 1
  • 4
29.11.2019

Ikea na Black Friday przygotowała wystawę obrazów, która podpowiada, jak dbać o przedmioty

A gdyby tak każdy z nas, zamiast kupować nowe, dostrzegł wokół siebie rzeczy, które już ma i zatroszczył się o to, by służyły jak najdłużej? Na przekór zakupowej tradycji Black Friday Ikea zwraca uwagę na meble i akcesoria znajdujące się w naszych mieszkaniach. Podpowiada, jak w prosty sposób o nie zadbać i tym samym zrobić mały krok w trosce o planetę.

Dbanie o to, co już mamy, to droga do mniejszego zużycia kurczących się zasobów planety. To szczególnie ważne teraz, kiedy skutki zmian klimatu są coraz bardziej dotkliwe – uważa marka. Ogromną rolę odgrywa tu nadmiernie konsumpcyjny styl życia. A gdyby tak, zamiast ponownie oddawać się zakupowej gorączce, korzystać jak najdłużej z rzeczy, które już posiadamy?

Ikea podpowiada sposoby na przedłużenie życia domowych przedmiotów. To proste i drobne czynności, które mogą wiele zmienić. Marka poprosiła polską artystkę Ewelinę Sośniak, by poświęciła im serię prac. W wyniku współpracy powstała kolekcja „Na dłużej”, w skład której wchodzi siedem obrazów i jedna rzeźba. Dzieła i ich opisy uwzględniają wskazówki dotyczące dbania o meble i akcesoria.

Skąd pomysł, żeby czynność dbania o przedmioty przedstawić za pomocą sztuki? Ponieważ sztuka mówi o rzeczach ważnych, a temat troski o naszą planetę właśnie taki jest. Wystawa podkreśla, że małe zmiany mogą mieć ogromne znaczenie – mówi Ewelina Sośniak.

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających od 30 listopada do 1 grudnia w godzinach 12:00–20:00. Można ją obejrzeć w byłej Kuchni Spotkań Ikei przy Al. Jerozolimskich 61 w Warszawie.

Wszystkie obrazy po zakończeniu wystawy trafią na aukcję charytatywną Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Dochód z aukcji zostanie przekazany na wsparcie organizowanych przez stowarzyszenie kawiarenek naprawczych.

Dodatkowo na stronie www.ikea.pl w zakładce Na dłużej marka dzieli się tym, co wie na temat dbania o produkty. Podaje przy tym wskazówki dotyczące konkretnych czynności. Zachęca również do rozmowy z botem na temat naprawiania, pielęgnowania, a nawet sprzątania. W ten sposób firma chce się dowiedzieć, co nas powstrzymuje od dbania o nasze domowe otoczenie i przedmioty, co zaś do tego inspiruje.

  • 4
Ikea na Black Friday

Ikea na Black Friday przygotowała szczególną wystawę obrazów

Ikea na Black Friday
Ikea na Black Friday
Ikea na Black Friday

29 listopada 2019