Dove i Open Source Afro Hair Library stworzyły przewodnik po kodowaniu afrykańskich włosów w grach
  • 1
  • 1
19.11.2023

Dove i Open Source Afro Hair Library stworzyły przewodnik po kodowaniu afrykańskich włosów w grach

Marka Dove i artyści z Open Source Afro Hair Library chcą rozwiązać problem niedostatecznej reprezentacji naturalnych fryzur czarnoskórych w grach. Stworzyli Code my Crown, czyli przewodnik dla programistów i deweloperów, pokazujący jak realistycznie przedstawiać takie fryzury.

Pomimo rozwoju technologii gamingowych teksturowane włosy nadal są rzadkością w grach. Często wyglądają stereotypowo i nie przypominają tych z realnego świata. Uważa tak 85% czarnoskórych graczy. Marka kosmetyków Dove zatrudniła zespół czarnoskórych artystów 3D, animatorów, programistów i naukowców z całego świata. Mają oni opracować 15 oryginalnych modeli włosów, które mogą stanowić podstawę dla setek kolejnych wirtualnych fryzur.

Do każdego modelu fryzury dołączone jest 360-stopniowe mapowanie zdjęć oraz insight kulturowy

Pozwala to lepiej modelować teksturowane włosy w grach. Niestety, nie ma materiałów instruktażowych do modelowania teksturowanych włosów. Wielu artystów z Code Crown jest samoukami, a ich praca przebiega metodą prób i błędów.

Wierzymy, że każda osoba powinna dostrzegać piękno swojego ciała w otaczającym ją świecie – także wirtualnym. Znaczenie dokładnego i pełnego szacunku przedstawiania teksturowanych włosów w grach wideo jest nie do przecenienia. Jesteśmy dumni, że możemy odegrać choć niewielką rolę w podejmowaniu działań mających na celu ustanowienie nowego standardu różnorodności i reprezentacji w grach wideo – mówi Leandro Barreto, senior vice president, Global Dove Masterbrand.

Pomoce można pobrać bezpłatnie ze strony Dove.com/CodemyCrown.

  • 1
Przewodnik po kodowaniu afrykańskich włosów w grach od Dove i Open Source Afro Hair Library

Przewodnik po kodowaniu afrykańskich włosów w grach od Dove i Open Source Afro Hair Library

18 listopada 2023

17 listopada 2023

16 listopada 2023