Ginekologiczne fotele dla mężczyzn na Göteborg Film Festivalu
  • 1
  • 1
7.01.2020

Ginekologiczne fotele dla mężczyzn na Göteborg Film Festivalu

Podczas odbywającego się na przełomie stycznia i lutego Göteborg Film Festivalu odbędzie się projekcja filmu artystki Anny Odell. Mężczyźni będą mogli obejrzeć go, zasiadając na specjalnie przygotowanym fotelu ginekologicznym.

Widzowie na czas projekcji zajmą fotele ginekologiczne. Sami będą musieli dokonać odważnego wyboru, by zobaczyć, jak potoczy się historia.

Wideo Anny Odell prezentowane podczas festiwalu zatytułowane jest „Undersökningen” („Badanie”). Artystka zaprosiła w nim wpływowych szwedzkich mężczyzn do dyskusji o równości, sile i empatii. Wystąpili m.in. hokeista Börje Salming, były prezydent Interpolu czy szwedzki minister sprawiedliwości.

Siadasz na krześle dobrowolnie, ale śmiem twierdzić, że nikt nie czuje się na nim komfortowo. To krzesło, które służy wyłącznie do badania kobiet, co może czyni je jeszcze bardziej odpowiednim do tego projektu.

Z drugiej strony wydaje mi się, że pozycja ta jest znana wielu mężczyznom. Często siedzą z szeroko rozłożonymi nogami, zajmując dużo miejsca. Pozycja w fotelu ginekologicznym jest w zasadzie taka sama. Wystarczy przechylić się do tyłu – mówi Anna Odell.

Źródło: www.goteborgfilmfestival.se

  • 1
Göteborg Film Festival – fotele ginekologiczne na widowni

Göteborg Film Festival – fotele ginekologiczne na widowni

7 stycznia 2020

Czytaj także

3 stycznia 2020