Bierny palacz pies. Nowozelandzka kampania antynikotynowa
  • 1
  • 0
12.08.2019

Bierny palacz pies. Nowozelandzka kampania antynikotynowa

PSA – nowozelandzka organizacja promująca zdrowy tryb życia – rozpoczęła kampanię antynikotynową. Przypomina w niej, że nie tylko ludzie w otoczeniu palacza są narażeni na szkodliwe działanie papierosów. Zagrożone są także zwierzęta domowe.

Bohaterem spotu jest pies Kiwi. Z kamery umieszczonej na jego grzbiecie oglądamy codzienne życie czworonoga u boku jego pana. Początkowo zdrowy i radosny zwierzak podupada na zdrowiu i staje się apatyczny. Winne temu są papierosy wypalane przez właściciela.

Kampanię „Quit for your pets” przygotowała agencja YoungShand z Auckland.

Źródło: www.adweek.com

bierny palacz

4 tygodnie temu

W Nowej Zelandii martwią się o psy, a w Polsce nie ma kto zadbać o ludzi. Uznano, ze balkon to część mieszkania i każdy może palić ile chce, a ja latem muszę zamykać balkon mimo gorąca bo mam smród w domu, ale najważniejsze, że również zdrowie jak temu psu podupada. Przepisy chyba tworzą właściciele domków bo nie ma kto zadbać o mieszkańcach bloków. Nikt z decydentów nie jest zainteresowany zmiana przepisów, tłumaczą tym, że będzie trudno wyegzekwować karę, ale od palaczy na przystankach autobusowych nikt nie egzekwuje kary, a jak zwracam uwagę (bo tutaj mam podstawę) odchodzą dalej. Sąsiadka bez odpowiednich przepisów mówi, "wolnoć Tomku w swoim domku"

12 sierpnia 2019