Apple w ciągu 10 lat osiągnie neutralność węglową – tak deklaruje w nowym spocie
  • 2
  • 1
26.07.2020

Apple w ciągu 10 lat osiągnie neutralność węglową – tak deklaruje w nowym spocie

Marka przedstawia swoją obietnicę w minimalistycznym spocie. Narrator mówi w nim do śpiącego niemowlaka, który symbolizuje całą generację dzieci urodzonych w 2020 r., tzw. Generację Alfa. Obiecuje zieloną transformację Apple do 2030 r.

W spocie widzimy niemowlę śpiące na łóżku w jasno oświetlonej sypialni. W tle słychać dobiegające zza okien odgłosy ulicy. Narrator ciepłym głosem zwraca się do śpiącego chłopca noszącego imię Edan, które oznacza magię. Obiecuje mu w imieniu Apple, że przez najbliższe lata firma zrobi wszystko, by jej produkty były wytwarzane i używane tak, by nie szkodzić środowisku.

Opisuje to jako zobowiązanie trzech stron: dziecka, Apple i całej planety. Edan słyszy te słowa, przebudza się, uśmiecha i spokojnie ponownie zasypia.

Spot promuje raport Apple, w którym firma chwali się podjętymi działaniami ekologicznymi:

  • większym zużyciem energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych,
  • pozyskiwaniem surowców z recyklingu.

Wszystkie sklepy Apple mają być zasilane zieloną energią. Marka podkreśla, że w zakresie działań korporacyjnych już osiągnęła neutralność węglową. Cel został osiągnięty w kwietniu 2020 r. Teraz chodzi o rozciągnięcie tego zobowiązania na wszystkie produkty.

W recyklingu pomaga firmie od kilku lat robot imieniem Daisy. Potrafi zamrozić zużyte iPhone’y i odzyskiwać z nich najcenniejsze surowce. Daisy w ciągu godziny odzyskuje surowce z 200 egzemplarzy.

Apple nazywa swój plan „zobowiązaniem na skalę planety”.

  • 1
Apple w ciągu 10 lat osiągnie neutralność węglową?

Apple w ciągu 10 lat osiągnie neutralność węglową?

25 lipca 2020

24 lipca 2020