VideoSelfie w telewizyjnej kampanii reklamowej Alior Banku
  • 1
  • 1
24.07.2020

VideoSelfie w telewizyjnej kampanii reklamowej Alior Banku

Alior Bank rozpoczął kolejną odsłonę kampanii telewizyjnej, która potrwa do 29 lipca. W spocie promującym Konto Jakże Osobiste zachęca do zakładania rachunku za pomocą VideoSelfie w aplikacji mobilnej.

To kolejna część kampanii, która jest odpowiedzią banku na nietypowy czas pandemii. Jej celem jest utrzymanie relacji z klientami, a także zaprezentowanie Alior Banku jako instytucji, która potrafi dostosować się do aktualnej sytuacji.

Kampania rozpoczęła się w maju. W pierwszym etapie prezentowanych było kilka wersji spotu pt. „Zmiany”. Od 23 lipca bank emituje reklamę „Przyszłość”, w której promuje możliwość zakładania konta w nowym, zdalnym procesie.

VideoSelfie to nowe rozwiązanie, które umożliwia zdalne potwierdzanie tożsamości. Zdalny proces zakładania konta został wprowadzony w aplikacji Alior Mobile. Składa się z kilku kroków. Aby założyć konto, należy pobrać aplikację banku i zrobić zdjęcie swojego dokumentu tożsamości, potwierdzić wpisane dane, następnie nagrać siebie czytającego losowo wybrane liczby. Na końcu należy podać adres do korespondencji i zaakceptować oświadczenia. Powiadomienie push poinformuje klienta, czy wniosek został zaakceptowany.

Dzięki technologii Onfido i wykorzystanej w niej sztucznej inteligencji oprogramowanie sprawdza autentyczność dokumentu, porównując obraz z twarzą użytkownika. Ostatni krok to podpisanie umowy poprzez wpisanie kodu SMS.

Działania reklamowe Alior Banku obejmują m.in. telewizję, VOD i internet. Kreację reklam telewizyjnych przygotowała agencja PZL. Produkcją zajął się Papaya Films, kampanią internetową agencja Infinity, a planowaniem i zakupem mediów – dom mediowy Carat.

  • 1
VideoSelfie – zdalne narzędzie zakładania konta w Alior Banku

VideoSelfie – zdalne narzędzie zakładania konta w Alior Banku

24 lipca 2020

23 lipca 2020