31. finał WOŚP: czy inflacja wpłynie na zaangażowanie Polaków?
  • 0
  • 1
28.01.2023

31. finał WOŚP: czy inflacja wpłynie na zaangażowanie Polaków?

Mimo niełatwej sytuacji ekonomicznej oraz stale rosnących cen zdecydowana większość Polaków jak co roku wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Agencja badawcza Inquiry po raz kolejny sprawdziła, jak wyglądają plany Polaków dotyczące wsparcia tegorocznej zbiórki. Zdecydowana większość z nas zamierza wesprzeć 31. finał WOŚP. Deklaruje tak aż 85% dorosłych Polaków. Mimo rosnących kosztów życia to wynik jedynie o 4 p.p. niższy niż w ubiegłorocznej edycji badania.

Obecny kryzys ekonomiczny będzie miał wpływ na uczestnictwo w akcjach WOŚP dla 1/4 badanych

W jaki sposób przede wszystkim zamierzamy uczestniczyć w tym wydarzeniu? Niemal 2/3 Polaków planuje wrzucenie datku do puszek wolontariuszy. Co piąty z nas zamierza przekazać darowiznę przelewem. Kolejne 16% badanych Polaków wpłaci pieniądze do eSkarbonki oraz weźmie udział w aukcjach WOŚP.

Oprócz wsparcia finansowego Polacy zamierzają również uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych wokół finału WOŚP:

  • 36% z nas obejrzy relację z finału w telewizji,
  • 19% będzie śledzić relacje z wydarzenia na Facebooku.

Poza tym część z nas zamierza aktywnie udostępniać informacje o zbiórce na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Nie zmienia się poziom poparcia dla Jerzego Owsiaka oraz działań WOŚP

Takie poparcie deklaruje aż 80% Polaków. Według większości Polaków to najlepsza akcja charytatywna w Polsce. Nie słabnie również pozytywny wizerunek Jerzego Owsiaka. Polacy w zdecydowanej większości nie zgadzają się z negatywnymi opiniami na jego temat.

Jerzy Owsiak jest również najbardziej podziwianą osobą w Polsce. Tak wynika z opublikowanego w 2022 r. rankingu „Top Admired”. Polacy są dumni z tego, że akcja charytatywna na taką skalę odbywa się w Polsce. To opinia aż 76% badanych.

O badaniu
Badanie zostało zrealizowane w styczniu 2023 r. na reprezentatywnej próbie 1007 dorosłych Polaków. Metoda: CAWI (sondaż online na panelu YouGov).

  • 1
WOŚP oczami Polaków. Jak zapowiada się 31. Finał WOŚP?

WOŚP oczami Polaków. Jak zapowiada się 31. Finał WOŚP?

27 stycznia 2023