Personalia

Małgorzata Witkowska nową dyrektor e-commerce w Grupie Skipwish

Stanowisko dyrektor e-commerce w Grupie Skipwish będącej dystrybutorem dziecięcych marek premium objęła Małgorzata Witkowska. Będzie m.in. odpowiedzialna za skalowanie sprzedaży oraz rozwój marketingowy i logistyczny trzech sklepów internetowych: Mamissima.pl, Hlonda6.pl oraz Cartersoshkosh.pl.

Z branżą e-commerce Małgorzata Witkowska jest związana od ponad dziesięciu lat. Od 2020 r. obejmowała stanowisko prezesa zarządu sklepu Mamissima.pl. Rok później brała czynny udział w sprzedaży udziałów spółki. Po przejęciu jej przez Moliera2 została dyrektor zarządzającą sklepu. Teraz natomiast objęła stanowisko dyrektor e-commerce w Grupie Skipwish, będącej nowym właścicielem e-sklepu.

W pierwszej kolejności Witkowska ma doprowadzić do rozwoju działań marketingowych i digitalowych. Wśród krótkoterminowych celów jest też synergia kosztowa oraz technologiczna sklepów Mamissima.pl i Hlonda6. Ten proces ma potrwać 12 kolejnych miesięcy.

Finalnie nowa dyrektor e-commerce ma wypracować między nimi synergię kosztową i zasobów ludzkich. Celem długoterminowym będzie stworzenie strategii marki własnej sklepu Mamissima.pl. Kolejny etap to opracowanie mechanizmów pozwalających na kupowanie we wspomnianych sklepach produktów z wybranych rynków Europy Środkowo-Wschodniej.

W długoterminowej perspektywie Witkowska będzie odpowiadać za wyniki wszystkich serwisów spółki. Jej celem w szczególności będzie przygotowanie Hlondy6 i Mamissimy do sprzedaży międzynarodowej. Czeka ją również współpraca przy projekcie rozbudowy serwisu oraz migracji technologii tych dwóch sklepów na nowe oprogramowanie. To ma poprawić szybkość działania e-sklepów, polepszyć ich pozycjonowanie i zwiększyć możliwości działań marketingowych.

W 2024 r. planujemy uruchomienie sprzedaży detalicznej za pośrednictwem naszych flagowych e-sklepów również na wybranych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Jednak już w przyszłym roku planujemy kolejne wzmocnienia Grupy Skipwish: osobowe, jak i akwizycyjne – podsumowuje dyrektor generalny Skipwish, Maciej Tygielski.

  • 1
Małgorzata Witkowska

Małgorzata Witkowska – dyrektor e-commerce w Grupie SkipwishReklama