Personalia

Larry Page i Siergiej Brin wycofują się z zarządzania holdingiem Alphabet

3 grudnia Larry Page, CEO firmy Alphabet i Siergiej Brin, jej prezes ogłosili, że wycofują się z zarządzania holdingiem, do którego należy Google. Kończą w ten sposób 21-letni etap pracy.

Google został założony 4 września 1998 r. przez Page’a i Brina, którzy w tamtym czasie byli doktorantami Uniwersytetu Stanforda. Przez kolejne lata nie tylko kształtowali oni firmę pod kątem technologicznym, ale też stworzyli kulturę korporacyjną, z której czerpali inni.

Uważamy, że nastał moment, aby przyjąć rolę dumnych rodziców oferujących porady i miłość, ale nie codzienne dokuczanie. (…) Kiedy Alphabet jest dobrze ugruntowany, czas, aby uprościć naszą strukturę zarządzania. Nigdy nie trzymalibyśmy się stanowisk zarządczych, jeśli są lepsze formy zarządzania przedsiębiorstwem. Alphabet i Google nie potrzebują już dwóch prezesów – napisali w oświadczeniu Page i Brin.

Obaj pozostaną w zarządzie Google i nie będą sprzedawać akcji założycielskich. Zachowają więc kontrolę nad głównymi decyzjami firmy.

Dyrektor naczelny Google, Sundar Pichai, zostanie teraz dyrektorem naczelnym Alphabetu. Zachowa też stanowisko CEO Google.

Źródło: www.www.campaignlive.co.uk

  • 1
Larry Page, Siergiej Brin

Larry Page, Siergiej Brin, fot. WikipediaReklama