Zlikwidowano dwie firmy, które wyłudziły od reklamodawców miliony dolarów
  • 0
  • 0
30.11.2018

Zlikwidowano dwie firmy, które wyłudziły od reklamodawców miliony dolarów

Departament Sprawiedliwości USA oskarżył osiem osób o udział w dużym oszustwie internetowym. Fałszując wyświetlenia reklam, miały one wyłudzić od firm w sumie 36 mln dol.

W akcie oskarżenia opisano, jak obywatele Rosji i Kazachstanu prowadzili dwie różne rzekome sieci reklamowe. Fałszowały one miliardy wyświetleń reklam, a firmy płaciły miliony dolarów za kreacje, które nigdy nie zostały obejrzane przez człowieka.

Jedna z firm wypożyczała ponad 1,9 tys. serwerów i używała ich do ładowania reklam na fałszywych stronach. Zostały one zaprogramowane tak, by symulowały aktywność internautów i dawały wrażenie, że reklamy są oglądane przez ludzi. Firmy zapłaciły za to ponad 7 mln dol.

Druga sieć używała botów, by mieć dostęp do ponad 1,7 mln zainfekowanych komputerów należących do firm i indywidualnych użytkowników. Następnie używała ukrytych przeglądarek do pobierania sfabrykowanych stron i ładowania reklam bez wiedzy użytkowników. Przedsiębiorstwa zapłaciły za te działania ponad 29 mln dol.

Pozwani w tym przypadku korzystali z zaawansowanych programów i infrastruktury na całym świecie, by wykorzystywać branżę reklamową – powiedział Richard Donoghue, prokurator okręgowy Nowego Jorku.

Jak dodał, prokuratura wraz partnerami wykorzysta wszystkie dostępne zasoby, aby namierzyć i zlikwidować te kosztowne działania i postawić ich sprawców przed wymiarem sprawiedliwości niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Taki obrót spraw został przyjęty z zadowoleniem przez World Federation of Advertisers.

Ze szczegółami można zapoznać się na stronie www.justice.gov.

Andy

1 miesiąc temu

to teraz czekać aż wezmą się za fb oraz insta

30 listopada 2018