Wizerunek czarnoskórego mężczyzny zniknie z logo Uncle Ben’s?
  • 0
  • 1
19.06.2020

Wizerunek czarnoskórego mężczyzny zniknie z logo Uncle Ben’s?

Należąca do koncernu Mars marka Uncle Ben’s rozważa rezygnację z wykorzystywania w logo wizerunku czarnoskórego mężczyzny. Ma to związek z trwającymi w USA protestami po śmierci George’a Floyda.

Informacje archiwalne dostępne są wyłącznie dla naszych subskrybentów

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do bazy ponad

48729 informacji, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Piotr

3 miesiące temu

Jak sądzę - ten wizerunek został tam umieszczony, aby uhonorować/upamiętnić postać, która była pozytywnie słynna lub produkowała ryż najwyższej jakości. Teraz-w ramach tej akcji ma zostac usunięta? Z drugiej strony -czaroskórzy domagają się,żeby wystepować w parytecie w reklamach, jako zabawki, w filmach. Ja tego kompletnie nie rouzmiem -czy to mi, czy komuś pod drugiej stronie ocenu wyprostowało zwoje mózgowe?

Arian

3 miesiące temu

@Piotr: Zawsze odpowiadam tak samo - ja biały mężczyzna, żądam kontraktu gwarantowanego przez 10 lat w NBA.

Damian

3 miesiące temu

@Piotr: nie rozumiesz, bo jestes bialy i nie dzielisz kultorowych doswiadczen z tymi, dla ktorzy cierpia z powodu rasizmu. Jesli nie masz w gornie najblizszych kogos o innym kolorze skory kto moglby dac ci ich perspektywe, to sugeruje bys po prostu otworzyl sie na edukacje. Zamiast wasko zakladac z gory ze masz racje i to komus innemu "wyprostowano zwoje mozgowe".

Arian

3 miesiące temu

@Damian: Ja rozumiem.
Jestem biały, dość wysoki i żądam dostępu do NBA z wysokim kontraktem.
Nie jestem lepszy od czarnoskórych graczy, ale skoro im, mimo braku predyspozycji, można zagwarantować miejsce na uniwersytecie, to mnie można w lidze, prawda?

Berzerk

3 miesiące temu

@Piotr jak widzisz nie będzie ci dane poznać logicznego wytłumaczenia powodów jedynie ze względu na twój kolor skóry. Dowiesz się za to, że z powodu twojego koloru skóry nie powinieneś nawet próbować zadawać pytania :-)

19 czerwca 2020

18 czerwca 2020