Umowa zakupu Twittera wstrzymana? Musk pisze, że to ze względu na fałszywe konta
  • 0
  • 1
18.05.2022

Umowa zakupu Twittera wstrzymana? Musk pisze, że to ze względu na fałszywe konta

Elon Musk napisał na Twitterze, że transakcja o wartości 44 mld dol. dotycząca zakupu tego serwisu została „tymczasowo wstrzymana”. Przedsiębiorca czeka, aż firma z branży mediów społecznościowych dostarczy danych o odsetku fałszywych kont.

Po tym tweecie akcje Twittera spadły o ponad 20%. Odrobiły część tej straty po tym, jak założyciel Tesli opublikował drugi wpis. Tym razem potwierdził, że pozostaje zaangażowany w transakcję.

Elon Musk oczekuje danych potwierdzających obliczenia, że fałszywe konta na Twitterze rzeczywiście stanowią mniej niż 5%. Najbogatszy człowiek świata twierdzi, że jego zespół wykona badanie na losowej próbce 100 obserwujących.

Musk napisał na Twitterze, że „polegał na dokładności publicznych dokumentów Twittera”, odpowiadając jednemu z obserwujących. Ten zapytał go, dlaczego nie pomyślał o tym, zanim zaoferował kupno firmy.

Zgodnie z warunkami umowy Musk ma prawo poprosić firmę o informacje na temat jej działalności po podpisaniu umowy. Ma to jednak pomóc mu w przygotowaniu się do przejęcia Twittera. Celem nie ma być analiza due diligence i wznowienie negocjacji.

Tymczasem, jak zwraca uwagę międzynarodowa organizacja dziennikarska non profit Rest of World, pragnienie Muska, by „uwierzytelnić wszystkich ludzi” na Twitterze sprawia, że użytkownicy w krajach takich jak Birma czy Arabia Saudyjska martwią się o swoje życie. Chodzi o osoby, które angażują się w działalność społeczną i głoszą poglądy niezgodne z oficjalną linią rządów.

Reporterzy wskazują m.in. na przykład Ality, transkobiety mieszkającej w Arabii Saudyjskiej. Może ona wyrażać swoje poglądy dotyczące islamu i mówić o odejściu od religii tylko dlatego, że robi to pod pseudonimem i nikt nie zna jej prawdziwej tożsamości.

Źródło: www.reuters.com, www.restofworld.org

  • 1
Umowa zakupu Twittera wstrzymana? Według Elona Muska – tymczasowo tak

Umowa zakupu Twittera wstrzymana? Według Elona Muska – tymczasowo tak

 

18 maja 2022

  • 0
  • 10
  • 0
  • 0
  • 0
18.05.2022

8% Polaków zaprzecza zmianie klimatu. Dane State of Science Index 3M

Mniej niż jedna dziesiąta Polaków (8%) zaprzecza zmianie klimatu. 68% badanych odczuwa niepokój o życie swoje i bliskich, a 67% uważa, że zmiana klimatu dotyka ich osobiście. Najbardziej boimy się pogodowych ekstremów (65%), podwyższonej temperatury (63%) i braku dostępu do jedzenia (56%). Wydaje się, że Polacy dostrzegli, iż zmiana klimatu jest faktem – pokazują dane State of Science Index firmy 3M. Co z tym zrobią?