Samsung wykorzystuje boom na uprawę roślin w domach. Otwiera pizzerię, w której korzysta się z samodzielnie wyhodowanych warzyw
  • 1
  • 1
18.10.2021

Samsung wykorzystuje boom na uprawę roślin w domach. Otwiera pizzerię, w której korzysta się z samodzielnie wyhodowanych warzyw

60% Brytyjczyków chce uprawiać żywność w domu – pokazuje badanie Samsunga. Południowokoreański gigant ma nadzieję, że wykorzystanie technologii zwiększy liczbę osób chętnych do prowadzenia domowych miniupraw. Firma uruchamia też pierwszą w Wielkiej Brytanii pizzerię, w której dania przygotowywane są z samodzielnie wyhodowanych składników.

Samsung opublikował wyniki badania, z których wynika, że miliony Brytyjczyków mieszkających w miastach chcą rozpocząć uprawę własnej żywności. Raport pokazuje, że chciałoby tak robić blisko 60% badanych. Prawie trzy czwarte (72%) osób w wieku 18–24 lata ma już miniuprawy lub rośliny na parapetach (23%) i w sypialniach (20%).

37% przedstawicieli pokolenia Z tłumaczy, że dzięki temu mogą zapewnić sobie dostęp do świeższej żywności, oszczędzać pieniądze (35%) i przyczyniać się do dobrostanu planety (33%).

Ci, którzy nie przekonali się jeszcze do domowych upraw (38%), tłumaczą to brakiem wiedzy o roślinach, brakiem przestrzeni w domu (41%) lub odpowiedniego światła (32%). 32% przyznaje po prostu, że nie ma czasu czy chęci do pielęgnowania roślin i często zapomina o dbaniu o ogródek. W tym ostatnim pomocne mogą okazać się technologie.

Badanie 1500 Brytyjczyków mieszkających na obszarach miejskich zostało opublikowane wraz z uruchomieniem „Project Plant”, nowej inicjatywy Samsunga UK. To pierwsza w Wielkiej Brytanii pizzeria typu urban farm, uruchomiona we współpracy z przedsiębiorstwem społecznym GreenLab.

Uruchomienie „Project Plant” wpisuje się w szerszy trend wykorzystywania technologi przez mieszkańców miast do pomocy w hodowli roślin. Ponad połowa (55%) korzystających w tym celu z technologii robi to, aby zwiększyć wzrost roślin – dostosować składniki odżywcze, kontrolować temperaturę i wilgotności. Ponadto 40% Brytyjczyków z miast stwierdziło, że chętnie będzie otrzymywać cyfrowe przypomnienia za pośrednictwem aplikacji do podlewania roślin. Ponad jedna czwarta (28%) skorzystałaby z opcji zdalnego włączania lampy do uprawy w chłodniejszych miesiącach.

  • 1
Samsung wykorzystuje boom na uprawę roślin

Samsung wykorzystuje boom na uprawę roślin

18 października 2021