Podejmij wyzwanie – zaprojektuj opakowanie! Zgłoś swój projekt do Strefy Studenta
  • 0
  • 2
10.01.2019

Podejmij wyzwanie – zaprojektuj opakowanie! Zgłoś swój projekt do Strefy Studenta

Już po raz 8. rusza konkurs Strefa Studenta. To szansa dla młodych projektantów opakowań na postawienie pierwszych kroków na ścieżce kariery w branży opakowań. W tym roku konkurs ma nową formułę. Projektanci mogą zgłaszać swoje prace w trzech kategoriach: Wrażenie, Funkcjonalność i forma oraz Szata graficzna. Finał Strefy Studenta odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations.

Strefa Studenta w tym roku zostanie rozstrzygnięta w trzech kategoriach. Jedną z nich jest Wrażenie. Estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce – takie właśnie powinno być opakowanie w tej kategorii. Nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania to podstawowe elementy oceny projektu przez jury.

Nie tylko wygląd ma znaczenie. W kategorii Funkcjonalność i forma oceniane będą projekty nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych opakowań. Nowatorskie technologie, funkcje, zabezpieczenia czy zamknięcia opakowań to elementy brane pod uwagę przez jury. Oceniane będą innowacyjność rozwiązań i dostrzeżenie potrzeb odbiorcy.

Szata graficzna to kategoria kierowana do projektantów tworzących ciekawe koncepcje wizualne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań, tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. W tej kategorii oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu. Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty etykiet oraz grafiki na opakowania jednego produktu, jak też spójną koncepcję identyfikacji wizualnej całej linii produktowej.

Jak wygląda opakowanie idealne? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ważne, aby było przemyślane oraz spełniało funkcje wizualne i użytkowe. Powinno też być dopasowane do indywidualnych potrzeb konkretnego produktu. Strefę Studenta – jako element Targów Packaging Innovations – odwiedzają goście z kilkunastu branż. W każdej z nich wymagania stawiane przed opakowaniami są inne.

Dla uczestników konkursu, którzy dostaną się do II etapu, to niecodzienna okazja do zaprezentowania swoich projektowych możliwości przedstawicielom największych marek. Co za tym idzie, to szansa uzyskania pierwszych poważnych, zawodowych zleceń.

I etap Strefy Studenta rozstrzygnie profesjonalne jury. Do II etapu zostanie zaproszonych pięciu projektantów z każdej kategorii konkursowej. Nominowani zaprezentują zrealizowane projekty przedstawicielom branży opakowań. Laureaci zostaną wyłonieni 2 kwietnia 2019 r. w Expo XXI Warszawa podczas 11. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations.

Na zwycięzców czekać będą:

  • nagrody pieniężne,
  • możliwość opublikowania prac w uznanym magazynie branżowym,
  • szansa na nawiązanie pierwszych kontaktów biznesowych.

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 25 lutego 2019 r. na adres: strefastudenta@targi.krakow.pl. Szczegóły i regulamin konkursu są dostępne na packaginginnovations.pl/strefa-studenta

Marketing przy Kawie jest patronem medialnym konkursu.

  • 2

Andersen

1 tydzień temu

Rozumiem, ograniczenie do 30 lat, dla młodych projektantów, nie rozumiem jednak czemu wykluczać tych, którzy mają zdolności i potencjał, ale nie studiują?

 

10 stycznia 2019