Nestlé w wewnętrznym dokumencie przyznało, że większość produktów marki jest niezdrowa
  • 0
  • 1
2.06.2021

Nestlé w wewnętrznym dokumencie przyznało, że większość produktów marki jest niezdrowa

Wyciekła wewnętrzna prezentacja firmy Nestlé. Wynika z niej, że ponad 60% produktów spożywczych i napojów z portfolio nie spełnia „uznanej definicji zdrowia”. Niektóre z nich nigdy nie będą zdrowe, niezależnie od wprowadzanych zmian – stwierdza producent żywności.

Prezentacja rozesłana w tym roku do wyższej kadry kierowniczej, do której dotarł „Financial Times”, mówi, że tylko 37% żywności i napojów Nestlé uzyskało ocenę powyżej 3,5 gwiazdki w australijskim systemie oceny. Ten system ocenia żywność w 5-stopniowej skali i jest używany w badaniach przez międzynarodowe grupy. Nestlé opisuje próg 3,5 gwiazdki jako „wypełnia definicję zdrowia”.

W całym portfolio produktów spożywczych marki około 70% produktów spożywczych nie osiągnęło tego progu. Gorzej było w kategorii napojów, gdzie 96% nie przekroczyło progu, oraz słodyczy i lodów – tam ocenę poniżej 3,5 gwiazdki otrzymało 99% produktów. Lepsze wyniki miały za to woda i produkty mleczne. 82% wód i 60% produktów mlecznych osiągnęło próg 3,5 gwiazdki.

Dane nie obejmują odżywek dla niemowląt, karmy dla zwierząt, kawy i żywności medycznej.

Dokonaliśmy znaczących ulepszeń w produktach, ale nasze portfolio wciąż wypada gorzej w porównaniu z zewnętrznymi definicjami zdrowia w krajobrazie, w którym presja regulacyjna i wymagania konsumentów gwałtownie rosną – można przeczytać w prezentacji.

Doniesienia pojawiają się w momencie, gdy producenci żywności zmagają się z globalnym naciskiem na walkę z otyłością i promowaniem zdrowszego odżywiania. Kierownictwo Nestlé zastanawia się, jakie nowe zobowiązania należy podjąć w zakresie żywienia. Zamierza ujawnić plany jeszcze w tym roku.

Grupa aktualizuje również wewnętrzne standardy żywieniowe znane jako Fundacja Odżywiania Nestlé. Wprowadził je były dyrektor generalny, Peter Brabeck-Letmathe. Scharakteryzował on Nestlé jako „firmę zajmującą się odżywianiem, zdrowiem i dobrym samopoczuciem”.

Jedną z opcji mogłoby być odrzucenie lub zastąpienie tych standardów w przypadku produktów postrzeganych jako smakołyki, takich jak słodycze.

Źródło: www.ft.com

  • 1
większość produktów marki jest niezdrowa

Nestlé przyznaje, że większość produktów marki jest niezdrowa

2 czerwca 2021

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
2.06.2021

Vistula jako oficjalny partner PZPN po raz kolejny stworzyła formalny strój reprezentacji Polski w piłce nożnej

Vistula jako oficjalny krawiec Polskiego Związku Piłki Nożnej po raz kolejny przygotowała strój formalny dla biało-czerwonych. Ubranie na tegoroczne mistrzostwa Europy to połączenie klasyki i nowoczesności. Dla kibiców oraz klientów marki powstał również zestaw inspirowany formalnym strojem reprezentacji, który dostępny jest w sprzedaży stacjonarnej i online od 1 czerwca.

1 czerwca 2021