TikTok zmienia barwy na tęczowe z okazji Pride Month
  • 0
  • 5
1.06.2021

TikTok zmienia barwy na tęczowe z okazji Pride Month

Hashtag challenge, 7 kreatywnych efektów na platformie, muzyczna playlista, live show z drag queens, 12-godzinny globalny Marsz Dumy m.in. z takimi artystami, jak Miley Cyrus, Anitta i Bob the Drag Queen, a także mural na cześć polskich twórców LGBTQ+. To szereg aktywności przygotowanych przez TikToka z okazji obchodzonego w czerwcu Miesiąca Dumy.

W tym roku Pride Month będzie obchodzony na TikToku pod jednoczącym hasłem „Free to be”. „Wolni, aby być sobą”, ale również wolni, żeby rosnąć, rozwijać się i rozumieć doświadczenia innych ludzi. Firma poprzez zaproponowane aktywności chce podkreślać, że jest platformą, gdzie można w kreatywny i wolny sposób wyrażać siebie, bez uprzedzeń.

Z okazji Miesiąca Dumy w centrum Warszawy powstał mural na cześć polskich tiktokerów reprezentujących społeczność LGBTQ+. Towarzyszy mu hasło „Każdy różny, ale równy”. Do współpracy zaproszono ośmioro twórców, którzy zarówno na TikToku, jak i poza platformą pokazują, co to znaczy być dumnym i żyć swoim życiem w pełni swobodnie. Michał Piróg, Way.of.blonde, Maschines_official, Saintfluencer, Pizzapawel, Lucasadelon, Charazinsky i Jasperrr55 na muralu zostali przedstawieni jako superbohaterowie. W ten sposób TikTok chce manifestować poparcie dla osób LGBTQ+ również poza platformą.

Aby zapewnić szerszej społeczności TikToka LGBTQ+ możliwość przyłączenia się do świętowania Miesiąca Dumy, platforma zaplanowała swój pierwszy globalny Marsz Dumy TikToka. To 12-godzinny live, który zostanie przeprowadzony w ramach 24 różnych programów z różnych krajów na całym świecie, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Japonii, Korei, Singapuru i innych. Wezmą w nim udział Miley Cyrus, Anitta, Bob the Drag Queen i wielu innych artystów. Z okazji Miesiąca Dumy na platformie dostępnych będzie również 7 efektów specjalnych. Nie zabraknie w nich tęczowych barw, dostępna będzie też m.in. naklejka z hashtagiem #Pride2021.

TikTok wspiera społeczność LGBTQ+ poprzez współpracę i wsparcie globalnych organizacji jak GLAAD, It Gets Better Project, SAGE, Stonewall Foundation, The Trevor Project oraz True Colors United.

  • 5
TikTok zmienia barwy na tęczowe

W czerwcu TikTok zmienia barwy na tęczowe

1 czerwca 2021