KitKat w wersji wegańskiej wkrótce w Polsce
  • 0
  • 2
16.06.2021

KitKat w wersji wegańskiej wkrótce w Polsce

Wegańska wersja batona KitKat wchodzi równolegle na 6 rynków. Obok Polski nowość będzie dostępna w sklepach Estonii, Litwy, Łotwy, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Wkrótce dołączą do nich kolejne kraje, w tym Australia i Brazylia.

To odpowiedź na bardzo istotny trend, który obserwujemy również w kategorii słodyczy. Coraz więcej konsumentów włącza do diety produkty roślinne. Dzięki naszej nowości będą mogli cieszyć się kultowym smakiem KitKata teraz także w wersji na bazie roślin – mówi Anna Mitura, dyrektor dywizji słodyczy Nestlé w Polsce.

Nowy KitKat V to połączenie wafelka i czekolady znanej z klasycznego wariantu batonika, ale przygotowanej na mleku roślinnym. Roślinna receptura powstała w centrum badań i rozwoju słodyczy Nestlé w Yorku w Wielkiej Brytanii. Jak twierdzi marka, produkt odzwierciedla oryginalny smak KitKata.

Odtworzenie kultowego smaku KitKata tylko przy użyciu składników roślinnych było dużym wyzwaniem. Bardzo zależało nam, aby właściwie wyważyć proporcje między roślinnym mlekiem i kakao. Efekt naszych prac to nowa, wegańska czekolada, z której jesteśmy bardzo dumni. Mam nadzieję, że docenią ją także fani naszych słodyczy – dodaje Louise Barrett, szefowa technologicznego centrum produkcji słodyczy Nestlé w Yorku.

KitKat V jest certyfikowany jako produkt wegański. Do jego produkcji wykorzystywane jest wyłącznie kakao pozyskiwane w sposób zrównoważony. Standardy w tym obszarze zdefiniowane są w ramach programu Nestlé Cocoa Plan oraz wytycznych organizacji Rainforest Alliance. Mleko stosowane w wariancie klasycznym zastąpiono roślinnym napojem na bazie ryżu.

KitKat to marka, która nieustannie zaskakuje nowymi smakami i składnikami. Jedną z najczęstszych próśb, z którymi zwracano się do nas w mediach społecznościowych, było stworzenie wegańskiego wariantu batona KitKat. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić to życzenie. To propozycja dla każdego, kto chce wprowadzić więcej produktów roślinnych do swojej diety – mówi Alexander von Maillot, globalny szef dywizji słodyczy i lodów w Nestlé.

  • 2
KitKat w wersji wegańskiej

Debiutuje KitKat w wersji wegańskiej

Joanna

2 miesiące temu

Czy praca w "dywizji" słodyczy polega na atakowaniu wrogów czekoladą? to musi być bardzo fajne zajęcie :D

16 czerwca 2021

15 czerwca 2021