Ikea i Sonos przygotowały eksperyment, w którym pokażą wpływ dźwięków na ludzki mózg
  • 1
  • 1
4.09.2019

Ikea i Sonos przygotowały eksperyment, w którym pokażą wpływ dźwięków na ludzki mózg

„The sound affect” to eksperyment, który ma pokazać, jak dźwięki wpływają na emocje. Ikea i firma Sonos wykorzystają do niego głośniki Symfonisk dostępne w sklepach szwedzkiej sieci.

Wydarzenie zatytułowane „The sound affect” odbędzie się w sklepie Phonica Records w londyńskim Soho. Rozpocznie się 27 września i będzie trwało cztery dni. Główną rolę w nim będą odgrywały głośniki Symfonisk wyprodukowane przez Sonos.

To doświadczenie, które obraca się wokół dźwięków zaprojektowanych tak, aby wpływać na postrzeganie przestrzeni. Każda przestrzeń została zaprojektowana w taki sposób, by reprezentowała określoną część ludzkiego mózgu.

Po przybyciu gości eksperci Ikei odprowadzą ich do pomieszczenia wypełnionego głośnikami. Pokój został zaprojektowany tak, aby aktywować ciało i umysł uczestników. Pobudza wszystkie ich zmysły, aby zaproszeni – jak opisują to organizatorzy –„delikatnie wpadli w zbiorowy stan podświadomości”.

Światło i dźwięk zostaną wykorzystane do pobudzenia mózgu. Z kolei w celu pobudzenia emocji surrealistyczne postaci będą wchodzić w interakcje z uczestnikami eksperymentu. Przez całe doświadczenie przez głośniki Symfonisk będą odtwarzane dźwięki otoczenia, słowa oraz odgłosy natury.

Na końcu uczestnicy wrócą do laboratorium. Tam specjaliści „przywrócą ich do rzeczywistości”, tak aby poczuli się odświeżeni i oświeceni. Następnie goście będą mogli zrelaksować się w salonie i zrobić sobie zdjęcie w budce fotograficznej. Dostępne będą dla nich także kawiarnia i bar.

Doświadczenie przygotowała agencja Mother. Do współpracy zaangażowano grupę teatralną Les Enfants Terribles.

Symfonisk to bezprzewodowy głośnik WiFi stworzony przez Ikeę i firmę Sonos. Został on zaprezentowany w kwietniu bieżącego roku.

Film wprowadzający do oferty Ikei głośniki Symfonisk:

Źródło: www.campaignlive.co.uk

  • 1

Teatralny eksperyment firm Sonos i Ikea

4 września 2019