Charakterystyczne zasoby marek ciągle mało charakterystyczneCharakterystyczne zasoby marek ciągle mało charakterystyczneCharakterystyczne zasoby marek ciągle mało charakterystyczneCharakterystyczne zasoby marek ciągle mało charakterystyczne
Maskotki marek (np. ludzik Michelin) należą do najbardziej unikatowych distinctive brand assets (fot. Mathias Reding/Pexels)

Charakterystyczne zasoby marek ciągle mało charakterystyczne

Charakterystyczne zasoby marek ciągle mało charakterystyczne
Jakub Müller

Jakub Müller

-

redaktor, Marketing przy Kawie

Jakub Müller

Jakub Müller

redaktor
Marketing przy Kawie

W branży marketingowej działa od 2005 roku. Autor kilkuset artykułów, felietonów, analiz i wywiadów w mediach internetowych i drukowanych. Współtwórca strategii marketingowych i prelegent na konferencjach branżowych. Wykładowca studiów podyplomowych z zakresu mediów i CSR-u.

Distinctive brand assets, czyli charakterystyczne zasoby marki to elementy, które nie są nazwą, ale przywołują markę w pamięci odbiorców. Wyniki nowego globalnego badania nie są jednak optymistyczne. Mniej niż jedna piąta (15%) zasobów marek to te naprawdę charakterystyczne.

Od kilku lat globalne marki coraz więcej inwestują w budowę distinctive assets. Mastercard usunął nazwę ze swojego logo, pozostawiając przenikające się koła. Mógł to zrobić, bo badania wykazały, że ośmiu na dziesięciu konsumentów spontanicznie rozpoznaje te pomarańczowo-czerwone figury bez nazwy marki. Nazwa marki ma wąski wpływ neurologiczny, a distinctive assets otwierają nas na doznania związane z innymi zmysłami.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja