Personalia

Mieszko Musiał nowym dyrektorem zarządzającym i prezesem zarządu w Carlsberg Polska

2 listopada nowym dyrektorem zarządzającym i prezesem zarządu Carlsberg Polska został mianowany Mieszko Musiał, dotychczasowy wiceprezes ds. sprzedaży. Zastąpił na tym stanowisku Paula Daviesa, który sprawował tę funkcję od 2019 r., a obecnie został powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego Carlsberg Marston’s Brewing Company w Wielkiej Brytanii.

Mieszko Musiał od ponad dwudziestu lat związany jest z branżą piwną. Od 2016 r. pełnił funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży w Carlsberg Polska. W latach 2015–2016 w centrali Grupy Carlsberg w Kopenhadze był dyrektorem ds. sprzedaży odpowiedzialnym za region Europy Zachodniej.

W firmie Carlsberg pracuje od 1998 r., gdy dołączył do nowo tworzonego zespołu odpowiedzialnego za kluczowych klientów w Browarze Okocim. Stopniowo poszerzał zakres obowiązków, awansując w ramach działu sprzedaży. W 2007 r. został dyrektorem kanału nowoczesnego, a w 2010 dyrektorem sprzedaży i dystrybucji.

Zanim dołączył do zespołu Carlsberg Polska, odpowiadał za konsolidację grupy kapitałowej Can-Pack w ramach działu finansów.

Ukończył studia podyplomowe MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest też absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu – NLU w Nowym Sączu oraz uczestnikiem wielu specjalistycznych kursów, m.in. w INSEAD we Francji.

  • 1
Mieszko Musiał

Mieszko Musiał


 

Reklama