Personalia

Weronika Kuna government affairs lead w firmie Microsoft

Do polskiego oddziału Microsoftu jako dyrektor ds. relacji z sektorem administracji publicznej i rządem dołączyła Weronika Kuna. Jako członkini zespołu CELA (Corporate, External and Legal Affairs) w regionie Europy Środkowo-Wschodniej będzie także odpowiedzialna za realizację polityki korporacyjnej firmy.

Przed dołączeniem do Microsoftu pełniła funkcję dyrektor działu digital & fintech w CEC Government Relations. Zajmowała się m.in. konsultingiem i doradztwem dla firm w zakresie polityki publicznej, relacji z rządem i komunikacji strategicznej.

Była współtwórczynią ImpactCEE, wydarzenia poświęconego gospodarce cyfrowej. Pełniła tam funkcję szefowej ds. polityki publicznej i spraw rządowych, ściśle współpracując z administracją publiczną w cyfrowej transformacji tego sektora. Pracowała również w Narodowym Banku Polskim jako specjalistka w departamencie zagranicznym. Współpracowała wtedy m.in. z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBRD).

Jest absolwentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Uniwersytecie Masaryka w Brnie. Była również doktorantką na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

  • 1
Weronika Kuna

Weronika Kuna


 

Reklama