Personalia

Marta Ogórkiewicz CEO Koda Bots

Od lutego Koda Bots (Hexe Capital) ma nowego prezesa. Na czele spółki stanęła Marta Ogórkiewicz, dotychczasowa head of e-commerce w 4fun Media. Dołączyła do Mariusza Pełechatego, który pozostał w zarządzie i objął nowo utworzone stanowisko dyrektora kreatywnego.

Marta Ogórkiewicz ma 10-letnie doświadczenie w budowaniu strategii marketingowych. Rozwijała produkty i usługi internetowe w polskich i międzynarodowych firmach.

W minionym roku pracowała w 4fun Media. Jako head of e-commerce odpowiadała m.in. za „Republikę 4fun” – pilotażowy program lojalnościowy online, a także inne projekty internetowe Grupy.

Wcześniej dla Ringier Axel Springer Polska – Onet wprowadzała na rynek platformę Newsweek Plus oferującą płatne treści i aplikację Newsweek wPunkt. Zajmowała się też strategicznym rozwojem internetowych formatów tego tytułu.

Przez kilka lat zarządzała marką Allegro w Polsce oraz w krajach Europy Środowej i Wschodniej. Odpowiadała za międzynarodową strategię marki, badania marketingowe, zintegrowane kampanie reklamowe oraz wizerunek aplikacji mobilnej brandu.

W Koda Bots zajmie się strategicznym rozwojem firmy, jej produktów i usług. Będzie zarządzała zespołem oraz nadzorowała projekty marketingowe i sprzedażowe.

Jest absolwentką handlu i marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończyła także studia podyplomowe psychologia w biznesie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz design management w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Warszawie.

Koda Bots to studio projektujące chatboty wykorzystujące algorytmy sztucznej inteligencji i autorską platformę integrującą się z dowolnym API. Wchodzi w skład Hexe Capital, spółki tworzącej firmy takie jak Hexe Data, Cut2code.com czy Bebeli.pl.

fot. Marek SzczepańskiReklama