Personalia

Aleksandra Bielska przejmuje obowiązki Juliana Dworaka w Opus Film

Julian Dworak z Opus Film został dyrektorem nowo powstałego Klubu Producentów Reklamowych. W związku z tym jego dotychczasowe obowiązki przejęła Aleksandra Bielska.

KPR został powołany przez 7 domów produkcyjnych, m.in. studio Opus Film, z którym Julian Dworak jest związany od ponad dwunastu lat.

W branży reklamowej pracuje od 1998 r. Karierę zawodową rozpoczynał w ITI Film Studio. Był też związany z Saatchi & Saatchi i agencją JWT Warszawa, w której przez kilka lat pełnił funkcję szefa produkcji telewizyjnej.

W 2005 r. objął stanowisko producenta w Opus Film. Pracował dla największych polskich reklamodawców i czołowych agencji reklamowych. Realizował projekty dla branży finansowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej i FMCG.

W dorobku ma ponad sto produkcji reklamowych, m.in. dla Orange, McDonald’s, Grupy Żywiec, Danone’a, PZU, Getin Banku, Polpharmy, Banku Pocztowego czy GetBack. Współpracował z takimi agencjami, jak DDB & Tribal, Leo Burnett, FCB, Havas, Young & Rubicam, Heart and Brain, Bardzo oraz BBDO.

Od 2016 r. jest ekspertem dialogu branżowego SAR – PSML. W jego ramach zajmuje się opracowywaniem standardów procedur przetargowych dla sektora produkcji telewizyjnych w zakupach usług marketingowych.

Jest absolwentem Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Od stycznia obowiązki Juliana Dworaka w Opus Film przejęła Aleksandra Bielska, do tej pory zajmująca stanowisko kierownika produkcji w firmie. Związana ze studiem od 2008 r. Będzie pełnić funkcję producenta.

W branży filmowej pracuje od siedemnastu lat. Zrealizowała przeszło 80 produkcji reklamowych dla największych marek w Polsce. W portfolio ma projekty dla takich klientów jak Orange, Telekomunikacja Polska, Pekao, PZU, Danone, McDonald’s, Grupa Żywiec, Nivea, Bank Pocztowy, Getin Bank czy GetBack.

Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując w domach produkcyjnych Film It, Garaż, Dynamo i M5. Przygotowała również dwie produkcje teatralne dla TR Warszawa.

Jest absolwentką Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, kierunek organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej.

 Reklama