Personalia

Marcin Zięba dyrektorem w Lighthouse

Do zespołu firmy doradztwa komunikacyjnego Lighthouse dołączył Marcin Zięba. Objął stanowisko dyrektora w dziale korporacyjnym.

Marcin Zięba będzie odpowiedzialny za:

  • koordynację działań klientów z branży OZE;
  • realizację projektów z zakresu issue management;
  • wsparcie Działu Kryzysowego.

Wcześniej współpracował z Lighthouse projektowo. Jest ekspertem komunikacji korporacyjnej i public affairs. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w public relations, komunikacji kryzysowej, sponsoringu strategicznym i społecznej odpowiedzialności biznesu. Specjalizuje się w branżach energetyki konwencjonalnej i odnawialnej, wydobywczej (górnictwo otworowe i odkrywkowe) oraz budownictwa infrastrukturalnego.

Kierował Organizacją Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego. Na poziomie rządowym, regulacyjnym i medialnym tworzyła ona optymalne warunki do działalności firm poszukujących w Polsce gazu łupkowego (m.in. BNK, ConocoPhillips, Chevron, ExxonMobil, Lane Resources, Lotos Petrobaltic, Marathon Oil, Orlen Upstream, PGNiG, Total).

Blisko 10 lat pracował dla Vattenfall Poland, części szwedzkiego koncernu energetycznego, jednego z największych w Europie wytwórców energii elektrycznej i największego producenta ciepła. Karierę zaczynał w 1995 r. jako dziennikarz. Od 2000 r. kontynuował ją jako konsultant w czołowych agencjach PR (Business Communications Associates, Feedback/Hill and Knowlton, Edelman Polska). Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

  • 1
Marcin Zięba

Marcin Zięba – dyrektor w dziale korporacyjnym LighthouseReklama