Personalia

Maciej Zieliński nowym CEO Siemens Polska

1 stycznia 2022 r. Maciej Zieliński obejmie stanowiska prezesa oraz dyrektora działu digital industries w Siemens Polska. Nowy prezes jest związany z firmą od 2003 r.

Jako przedstawiciel firmy skupiającej się na przemyśle, infrastrukturze i sektorze energetycznym widzę pilną potrzebę digitalizacji i dekarbonizacji każdej dziedziny polskiej gospodarki. Obydwa trendy mają ogromny wpływ na przyszłość firm w naszym kraju bez względu na branżę. Obowiązkiem liderów rynkowych, takich jak Siemens, jest odpowiedzialne i bezpieczne wdrażanie tych zmian. W ten sposób umożliwiamy przedsiębiorstwom i Polsce rozwijanie się w zrównoważony sposób, a co za tym idzie pozostawanie konkurencyjnymi na tle innych państw – komentuje Maciej Zieliński, CEO w Siemens Polska.

Przez ostatnie 6 lat pełnił funkcję CEO Siemensa na Ukrainie. Wcześniej (od 2011) pełnił obowiązki dyrektora działu automation, process industries and drives oraz dyrektora sprzedaży działu industrial automation and drive technology w Siemens Rosja. W latach 2003–2011 pracował w Siemens Polska, kierując jednym z obszarów w ramach działu digital industries.

Nowy prezes jest absolwentem inżynierii mechanicznej i robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Do dnia oficjalnego objęcia stanowiska przez Zielińskiego spółka Siemens Polska będzie zarządzana przez Danielę Armano-Wallner, członkinię zarządu ds. finansowych.

  • 1
Maciej Zieliński

Maciej ZielińskiReklama