Personalia

Frisco.pl z nowym prezesem

Prezesem supermarketu online Frisco.pl został Jacek Palec. Zastąpił Grzegorza Bieleckiego pełniącego do tej pory obowiązki prezesa. Ten w dalszym ciągu zostaje w zarządzie spółki jako wiceprezes zarządu.

Jacek Palec od lat współtworzył rozwój biznesu e-grocery w Polsce. Ostatnio zarządzał rozwojem rynku FMCG w strukturach Allegro.pl.

Karierę zawodową rozpoczął 20 lat temu w sektorze bankowym. Managerskie kompetencje kształtował, współtworząc, a następnie rozwijając Euro Bank. Piastował w nim przez wiele lat stanowisko dyrektora sprzedaży. Po przejęciu Euro Banku przez francuską grupę finansową Societe Generale pozostał na rynku kapitałowym. Zarządzał funduszem inwestycji zalążkowych AIP Seed Capital, inwestującym w start-upy.

Pełniący przez ostatni rok obowiązki prezesa Frisco.pl Grzegorz Bielecki pozostaje w zarządzie spółki. Powraca na stanowisko członka zarządu i dyrektora operacyjnego.

Jestem ogromnie wdzięczny Grzegorzowi Bieleckiemu za jego wkład w umacnianie pozycji naszej spółki na rynku e-grocery. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy niezwykle sprawnie przeprowadził naszą firmę przez bardzo kluczowy etap rozwoju: budowę nowego, automatycznego magazynu oraz przeniesienie do niego całości operacji.

To właśnie ta skomplikowana operacja, połączona z wdrożeniem nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie systemów, tworzy bardzo mocne podstawy do dalszego rozwoju Frisco.pl – mówi Krzysztof Kopiński, partner MCI.Reklama