WWF zachęca, by zaprzestać prasowania ubrań
  • 0
  • 1
5.06.2019

WWF zachęca, by zaprzestać prasowania ubrań

5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska. Z tej okazji WWF zachęca, by zrezygnować z prasowania ubrań. Jak tłumaczy organizacja ekologiczna – używanie żelazka prowadzi m.in. do ocieplenia klimatu.

Inicjatorem Dnia bez Prasowania jest Stowarzyszenie EkoLubelszczyzna. Organizacja WWF, która przyłączyła się do akcji, zachęca do ograniczenia prasowania w ogóle. Tłumaczy to dobrem środowiska i oszczędnością czasu.

Przyszliśmy dziś do pracy #niewyprasowani… Czy wiesz, że w ciągu roku przez prasowanie marnujesz aż 2 doby i 4…

Opublikowany przez WWF Polska Wtorek, 4 czerwca 2019

Treść postu WWF:
Przyszliśmy dziś do pracy #niewyprasowani… Czy wiesz, że w ciągu roku przez prasowanie marnujesz aż 2 doby i 4 godziny?! Przy tej częstotliwości każde gospodarstwo domowe (a są jeszcze przecież hotele, restauracje, szpitale, sklepy odzieżowe itd.) na samym prasowaniu rocznie zużywa energię o wartości 130 kWh.

Większość z nas prasuje z przyzwyczajenia, ale najwyższa pora ograniczyć czas spędzany przed deską – do niezbędnego minimum.

Dlaczego? Prasowanie wywiera bowiem niekorzystny wpływ na środowisko – prowadzi m.in. do ocieplenia klimatu. Efekty prasowania rzadko kiedy są trwałe – naprawdę, przed powieszeniem wypranego ubrania na suszarce wystarczy je mocno strzepać.

Zachęcamy wszystkich, aby dziś, w Światowy Dzień Środowiska, zrezygnowali z prasowania i przyszli do pracy/szkoły #niewyprasowani. Koniecznie pochwalcie się innym, udostępniając ten post!

Oczywiście dzisiejszy happening to tylko symbol. Zachęcamy do ograniczenia prasowania w ogóle. Zróbmy to dla dobra natury!

Akcję Dzień bez Prasowania zainicjowało Stowarzyszenie EkoLubelszczyzna.

  • 1

5 czerwca 2019

4 czerwca 2019