Szwedzki sklep, w którym płaci się ekwiwalentem śladu węglowego
AdvertisementAdvertisement
  • 0
  • 1
15.10.2020

Szwedzki sklep, w którym płaci się ekwiwalentem śladu węglowego

Szwedzka marka spożywcza Felix uruchomiła sklep, który ma pomagać kupującym w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących klimatu przy zakupie artykułów spożywczych. Produkty w The Climate Store wyceniono na podstawie ich śladu węglowego.

Inicjatorzy chcą pomóc kupującym zrozumieć wpływ ich wyborów przy półce na środowisko. Za produkty będzie można więc zapłacić walutą w postaci ekwiwalentu dwutlenku węgla. Jak płaci się ekwiwalentem śladu węglowego? Sklep przydzieli każdemu klientowi tygodniowy budżet w wysokości 18,9 kg CO2. Oznacza to, że klienci będą musieli ostrożnie wybierać żywność, unikając opcji o wyższym śladzie węglowym, aby nie nadwyrężać budżetu.

Wycena żywności na podstawie jej wpływu na klimat pokazuje różnicę między żywnością roślinną a tą pochodzenia zwierzęcego. Wiele produktów, które spożywamy, w znacznym stopniu przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. Nie brakuje osób, które chciałyby coś zmienić, unikając takiej żywności. Nie zawsze jednak jest jasne, które produkty są gorsze dla planety.

Produkcja żywności odpowiada za około jedną czwartą światowej emisji gazów cieplarnianych. Jeśli klienci są świadomi, jaka żywność generuje najwięcej dwutlenku węgla, mogą podejmować decyzje, które pomogą zmniejszyć emisję.

Otwarcie sklepu The Climate Store to część długoterminowego planu marki w zakresie zrównoważonego rozwoju. Felix zamierza też m.in. dodać do wszystkich swoich produktów etykiety, które będą wskazywać ich wpływ na środowisko.

Źródło: www.inhabitat.com

  • 1
Powstał sklep, w którym płaci się ekwiwalentem śladu węglowego

Powstał sklep, w którym płaci się ekwiwalentem śladu węglowego

15 października 2020

14 października 2020