Rafał Betlejewski zachęca, by w ramach walki ze smogiem rozwiesić pranie na ulicach miast
AdvertisementAdvertisement
  • 1
  • 0
5.12.2018

Rafał Betlejewski zachęca, by w ramach walki ze smogiem rozwiesić pranie na ulicach miast

Artysta i performer Rafał Betlejewski zachęca Polaków, by w centrach polskich miast rozwiesili pranie. Ma to być symbol sprzeciwu wobec smogu.

Akcja „Pranie powietrza” ma pokazać, jak wiele osób nie godzi się na obecną sytuację. Termin rozpoczęcia działań nie jest przypadkowy. Między 3 a 14 grudnia w Katowicach trwa bowiem Szczyt Klimatyczny COP 24.

Każdy, kto chce wyrazić swój sprzeciw, może to zrobić, rozwieszając w najbardziej uczęszczanych punktach miast sznurek, a na nim przypinając ubrania.

Hej, powiesicie pranie ze mną? Przekażecie mi ciuchy do akcji? Liczę na was! Zaczynamy #praniepowietrza Zobaczcie, Kasia przywiozła mi pranie aż z Białegostoku!Podaj dalej!

Opublikowany przez Rafał Betlejewski Wtorek, 4 grudnia 2018

Podobną akcję Rafał Betlejewski prowadził w styczniu 2018 r. w Warszawie. Spotkała się ona ze sporym zainteresowaniem mieszkańców i internautów. Jak tłumaczył wówczas, pomysł narodził się podczas wizyty w Szanghaju. W mieście, które również zmaga się z zanieczyszczeniem powietrza, często można zobaczyć rozwieszone na ulicach pranie. Artyście ten widok skojarzył się właśnie ze smogiem i postanowił nadać mu nowy kontekst.

 

5 grudnia 2018

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
5.12.2018

Podczas polskiego Black Friday najbardziej atrakcyjne promocje przygotowały największe sieci internetowe. Badanie Deloitte

Coroczna analiza ofert blisko 800 sklepów internetowych przeprowadzona przez Deloitte we współpracy z firmą Dealavo pokazała, że promowany przez sprzedawców Black Friday to w dużej mierze nadal zabieg marketingowy. Mimo to zauważono, że w największych sieciach obniżki były znacznie większe niż dla ogółu rynku. Ze „Świątecznego barometru cenowego” wynika, że w czarny piątek w porównaniu do piątku 16 listopada ceny były niższe średnio o 3,5 proc.

4 grudnia 2018