Powstaje ranking SAR łączący wyniki Effie, KTR i Innovation
  • 0
  • 1
23.05.2023

Powstaje ranking SAR łączący wyniki Effie, KTR i Innovation

Z inicjatywy SAR powstaje pierwszy przekrojowy ranking agencji komunikacyjnych, mediowych oraz klientów. Obejmuje wyniki trzech konkursów: KTR, Innovation i Effie. Ranking SAR ogłoszony zostanie po raz pierwszy w listopadzie i będzie funkcjonował cyklicznie w kolejnych latach.

SAR wprowadza roczny, połączony ranking wyników konkursów Effie, KTR i Innovation. Prezentuje:

  • agencje prowadzące najbardziej innowacyjne, kreatywne i efektywne działania komunikacyjne;
  • marketerów i marki będące liderami w prowadzeniu działań biznesowych w tych kategoriach.

Rankingi branżowe, polskie i światowe:

  • wyznaczają kierunek;
  • tworzą standardy;
  • są istotnym składnikiem określania pozycji konkurencyjnej agencji czy grup reklamowych.

To także podstawa ocen służących rekomendacjom. Ich efektem jest podejmowanie decyzji o współpracy z firmami znajdującymi się wysoko w rankingu danych kompetencji. To obraz rynku i przegląd najlepszych firm, z którymi warto współpracować.

– Ranking powstał przez połączenie wyników uzyskiwanych przez agencję komunikacyjną, dom mediowy lub klienta w trzech dużych i uznanych konkursach. W branży komunikacyjnej jest wiele konkursów. Każdy z nich ma swoją unikalną wartość. Z pewnością jednak połączony z tych trzech konkursów daje najbardziej wszechstronny i obiektywny obraz kompetencji.

Największe szanse na wysoki wynik mają te podmioty, które uzyskują wiele nagród w różnych konkursach w ciągu jednego roku, zatem wykazują się wydajnością i wszechstronnością. Wiemy, że tego właśnie oczekuje się od partnerów biznesowych z branży komunikacyjnej. Gotowości do szybkiego podjęcia zadania, a potem wykonania go zarówno innowacyjnie, kreatywnie, jak i efektywnie. Nasz super-ranking wskazuje właśnie takich partnerów – wyjaśnia Michał Kociankowski, partner zarządzający w Synergion, twórca metodologii rankingu oraz juror i trener w konkursie Effie.

Ranking będzie miał także formę wizualną. Zaprezentuje prace, które zostały nagrodzone we wszystkich konkursach. Wyniki rankingu zostaną opublikowane po zakończeniu wszystkich konkursów SAR, na koniec każdego roku.

  • 1
Powstaje ranking SAR

Powstaje ranking SAR

23 maja 2023